Прикмети на одяг покійних, вагітних і молодят

Одяг відіграє велику роль в житті людини. Вона може привернути удачу, відігнати біду і захистити від пристріту і псування. Одяг багато говорить про звички і характер свого господаря. Вона буває святковою, ритуальної, форменого, повсякденному.

Багато прикмети на одяг прийшли з минулого, деякі створені порівняно недавно. І ті, і інші допомагають досягти бажаного або зберігають від біди.

Одяг покійного і померлого

Смерть завжди страшила людей своєю неминучістю. Ніхто не знає точно, що чекає людину за порогом буття. Напевно, тому прикмети, пов’язані з небіжчиками і похоронами, намагаються дотримуватися навіть скептики.

У всі часи особливе значення надавали одязі покійного. З нею пов’язані такі прикмети:

  1. Не можна одягати на небіжчика червоні речі. Порушення заборони призведе до смерті кровного родича.
  2. Якщо при покупці речей покійного взяти здачу монетами, скоро в будинку будуть сльози, пов’язані з втратою близької людини.
  3. Віддавати речі покійного можна лише через 40 днів після його кончини.
  4. Не можна обряжать покійного в речі живої людини. Це загрожує власнику одягу серйозною хворобою або смертю.

Якщо померлий чоловік приготував собі смертний наряд заздалегідь, саме в ньому і його треба ховати. Померли до заміжжя дівчат обряджають у весільний одяг. Вони вважаються христовими нареченими.

Вагітні і майбутні мами

Одяг для майбутніх мам повинна бути зручною і не утрудняти рухів. Прикмети не рекомендують одягати під час вагітності речі червоного кольору, особливо це стосується нижньої білизни. Вважається, що вбрання цього відтінку здатні викликати кровотечу.

В цей період не можна носити чужі речі. Незнайома енергетика буде турбувати малюка. Забороняється вагітним шити собі одяг самостійно. Кажуть, що подібне рукоділля провокує обвиття пуповиною немовляти.

Купувати одяг новонародженим заздалегідь – теж погана прикмета. Краще дочекатися, коли малюк з’явиться на світ. В іншому випадку чекають дитину речі обов’язково приміряє нечиста сила, що принесе нещастя новонародженому.

Нареченої весільні сукні

Весілля – одна з найщасливіших подій у житті жінки. Красива, молода наречена часто стає об’єктом заздрості. Від пристріту її вбережуть кілька стібків синьою ниткою на подолі сукні і приколотая з внутрішньої сторони булавка.

Взуття нареченої повинна мати закритий носок і п’яту. Інакше щастя витече з сім’ї. Чим довше фата нареченої, тим довше триватиме спільна життя.

Весільну сукню не можна давати міряти подругам і показувати нареченого до весілля.

Воно обов’язково повинно бути білого кольору. Кажуть, що це символ Божої Благодаті. Інший відтінок сукні принесе розлад у сім’ю. Можливо, тому що цей звичай забутий, сьогодні так багато розлучень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code