Прикмети про дим – до змін погоди

Більшість народних повір’їв – результат вдумливого спостереження за поведінкою тварин або погодними явищами. Прикмета «дим з труби йде прямо наверх – на вулиці безвітряний день» добре знайома і мешканцям сільської глибинки, і міським жителям. Ніякої містикою тут не пахне, одна тільки констатація реальності.

Особливі тонкощі і нюанси

Взагалі-то при тлумаченні таких природних знаків варто враховувати ще й час року. Влітку дим стовпом – народна прикмета, яка обіцяє суху, теплу, у всіх відносинах приємну погоду. Швидше за все, ніяких магнітних бур і проблем з атмосферним фронтом немає, тому метеочутливим людям можна займатися справами без страху за самопочуття.

Взимку ж все навпаки – така поведінка диму обіцяє різке похолодання. Очевидно, що в найближчі години істотно підморозить. Але з цього правила є виключення, і воно стосується двох конкретних днів: 28 січня «дим стовпом» говорить про наближення короткостроковій відлиги, а 14 лютого – про те, що весна буде ранньою.

Досить часто можна побачити, як прибиває до землі дим – ознака повідомляє, що варто чекати опадів. Ну, або просто збільшення вологості. В холодний період, швидше за все, це буде пов’язано з деяким потеплінням. А ось 1 жовтня наші предки гадали по диму, оцінюючи напрямок, в якому він тягнеться:

  • на південь – погода вся зиму буде мінливою, нестабільної;
  • на захід – пора готуйся до цієї холоднечі;
  • на північ – морози будуть регулярно змінюватися відлигами;
  • на схід – снігу навалить вище даху, зате пекучі вітру виявляться рідкісними гостями.

На кінець першого місяця весни (31 березня) предки палили багаття і спостерігали за ними: дим стелиться по землі – прикмета, яка говорить, що погода не піднесе сюрпризів. Якщо ж від багаття піднімаються чорні клуби, то цілком ймовірно повернення холодів.

Дим як показник магічного впливу

Іноді люди запевняли, що бачили своїми очима: всі димки від труб тягнуться в одну сторону, а з якогось конкретного будинку – в протилежну. Наші предки в такій ситуації не сумнівалися, що у вказаному помешканні живе відьма, а дим поводиться «проти законів природи» через коїться чорного чаклунства.

Сьогодні пічне опалення зустрічається рідко, натомість з’являються нові, сучасні прикмети:

В око потрапив дим від сигарет – хтось в оточенні замислив на вашу адресу недобре.

Якщо постраждало лише одне «око», важливо відповісти – яке (адже тільки ліве зазвичай пов’язують зі сльозами і розладами). Виходить, якщо дим потрапив у праве око – прикмета великих прикростей не обіцяє. Але, строго кажучи, дим в очі – прикмета, яка говорить, що варто кидати курити (або знаходитися в компанії курців). Не буде сигарет – не виявиться приводу аналізувати свої неприємні відчуття. Погодьтеся, над цим варто замислитися!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code