Прикмети про дзвони і дзвін

З дзвонами і дзвоном пов’язана величезна кількість прикмет. Зрозуміло, що велика їх частина виникла з приходом християнства, але деякі йдуть і в далеке язичницьке минуле.

Справа в тому, що всі темні сутності, підживлюють людською енергією, приходять до нас «з того боку» – з світу вічної тиші і мовчання. Часом досить голосно крикнути чи ляснути в долоні, щоб відігнати «енергетичних вампірів». Що вже говорити про дзвін – прикмета свідчить, що будь-яка нечисть, зачувши його, спочатку кам’яніє в жаху, а потім стрімголов кидається геть.

«Медична» прикмета – дзвони во здравіє

Здавна на Русі, і по всьому християнському світу) церковний передзвін використовували, щоб перемогти людські хвороби. Під час епідемій можна було дуже часто почути дзвони – прикмета говорила, що демони і біси (першопричина всіляких хвороб) лякаються цих чистих звуків, угодних Богові.

Цікавий факт: сучасна медицина підтримує цю ідею, хоча якихось 30-40 років тому вона здавалася занадто фантастичною, заснованої лише на фанатичній вірі. Але потім вчені довели, що особливі вібрації, що виникають при звучанні дзвонів, здатні, з одного боку, згубно діяти на хвороботворні бактерії і віруси, а з іншого – стимулювати імунну систему людини.

Виходить, що наші предки вірили в цілющу силу дзвонів не марно! Та й чума з віспою в Середні століття обходила монастирі не з причини особливої святості тамтешніх мешканців, а завдяки сприятливому ефекту дзвону.

Про що співає дзвін?

Медичними «свідченнями» справа не обмежується. У вібрацій, джерелами яких стає дзвін, є особливі фізичні властивості – здатність по-різному поширюватися в середовищах, які якісно відрізняються (наприклад, у вологому і сухому повітрі). Тому виникли дуже достовірні «кліматичні» прикмети:

  1. Почути дзвін злегка приглушеним – до швидкого дощу;
  2. Яскравим і особливо співучим – до безвітряної, ясної погоди.

У багатьох областях люди досі вірять, що дзвони здатні стримувати бурі. Але біда неминуче настає, якщо звук з’явиться, немов сам по собі, це може передвіщати чиюсь швидку смерть. Іноді таку «самодіяльність» пов’язують з тим, що повз церкви проходить вбивця – людина, испачкавший руки в чужій крові. А ось у флоті раніше говорили, що в позаурочний час почути дзвін дзвонів – прикмета, що повідомляє про катастрофу, що сталася з іншим судном.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code