Прикмети про горобців

Така пичуга, як горобець, дуже любить селитися поруч з людиною. У 20 столітті вчені навіть встановили, що там, де живуть горобці, і людині живеться дуже добре. Якщо ж з вашої місцевості пташки ці пропали, значить, щось не так з екологією чи іншими важливими для життя параметрами. І це можна вважати першою і найважливішою прикметою про воробйов. Але є і інші.

Прикмета: воробей залетів у кімнату або на балкон

В пошуках їжі, а також відповідного місця для житла горобці часто залітають під дах або кватирки. Що обіцяє господарям будинку такий приліт? Пичужку цю, нагловатую і гучну, в народі не дуже любили. Звідси і народні прикмети – воробей, згідно з їх трактуванні, приносить на своїх крилах тільки якусь прикрість.

 1. Горобець залетів у вікно: прикмета, яка обіцяє отримання неприємних звісток і в цілому низку дрібних побутових невдач для господарів житла.
 2. Прикмета влетів горобець в двері говорить про те, що ваші погані передчуття збудуться. Варто кинути всі сили на те, щоб цьому перешкодити, поки ще не пізно.
 3. Дуже рідко, але все ж і сьогодні зустрічається таке, що пичуга потрапила у будинок через пічну трубу. Такий варіант – самий нехороший. Він обіцяє важку хворобу одного з домочадців (зазвичай тому, хто перший побачить чумазую птаху).
 4. Горобець на балконі – прикмета щодо нешкідлива. Вона обіцяє отримання новин, які не порадують, але і особливого засмучення не принесуть. Зате, якщо пернатому гостю заманеться вибухнути гучним чириканьем, то можна чекати кардинальних змін у житті. І зміни ці будуть як-то пов’язані з іншими людьми – будь-яка зустріч може стати доленосною, особливо для тих, хто шукає свою другу половинку.

Прикмети про горобців і про погоду

Пташка ця передбачала не тільки події в житті людей, але і зміну погоди.

 1. Горобці купаються в калюжі – прикмета до потепління.
 2. Горобці в пилюці купаються – прикмета до дощу.
 3. Росчірікались під віконцем або на найближчому дереві в зимовий час? Скоро бути хуртовині або сильному снігопаду.
 4. Пташки в’ють гнізда – холодів більше не буде.
 5. Пичуги намагаються заритися в купи з соломою або дружно ховаються під криши будинків – чекай похолодання.

Інші народні прикмети про горобців

Прислухаючись до народної мудрості, можна обернути прикмету назад або заздалегідь підготуватися до майбутніх подій, щоб вони не застали вас зненацька.

 • Приснився горобець – вас чекають зміни на любовному фронті.
 • Якщо горобець потрапив вам під колеса або вдарився об лобове скло машини – чекайте матеріальних втрат.
 • Прикмета горобець стукає у вікно – до настання важких часів. Прикмету можна обернути на свою користь, якщо пригостити птицю зерном.
 • Якщо птах сів на підвіконня, то біда підійде до вас близько, але в підсумку її вдасться уникнути.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code