Прикмети про крихти зі столу

Крихти, що залишаються після прийому їжі — буденне, цілком природне явище. Сьогодні ми расправляемся з ними, не замислюючись, як з сміттям. Наші предки так не робили ніколи! Продукти харчування добувалися важкою працею, і презирливе ставлення навіть до найдрібніших частинкам їжі вважалося блюзнірством.

Ось і з’являлися особливі прикмети: крихти зі столу не викидали, зазвичай їх віддавали домашніх тварин або птахів — «божим створінням».

Прикмети про крихти після їжі

Не змітати рукою

Обідній стіл — дійсний символ домашньої стабільності, місце, де збираються всі члени роду. Тому і ставлення до нього відповідне, особливо шанобливе. Змітати крихти зі столу рукою — несприятлива ознака, предрекающая фінансові проблеми і голод. Людина, що надходить подібним чином, ризикує втратити добробуту і приректи свою сім’ю на животіння.

Дівчатам

Дівчатам зазвичай говорили, що недбале ставлення до залишків їжі — прямий шлях до домашніх конфліктів.

  1. Розсипаєш крихти на підлогу — попадеться чоловік гулящий.
  2. Будеш рукавом або долонею стіл протирати — дістанеться свекруха злая.
  3. Навіть уві сні подібне трактувалося негативно: бачення означало, що наяву людини підстерігають розчарування та сльози.

Не доїдати

Дивно, що біди й прикрощі загрожують також дуже бережливим» людям, які збирають крихти в долоню, а потім кладуть їх собі в рот. Так зазвичай чинили жебраки, змушені просити милостиню.

Прикмета попереджає: доїдала крихти (тим більше — від чужого шматка) може незабаром піти по світу з простягнутою рукою».

Найбільш небезпечні прикмети про крихти

В ліжку

Ліжко — місце відпочинку і відновлення сил. Простирадла завжди застеляли так, щоб на них не було жодної зморшки. Будь-який «залом» відчувався тілом і обіцяв прикрі перешкоди і неприємності. Ще негативніше висловлювалися наші предки про крихти в ліжку — прикмета явно вказувала, що на горизонті з’явилися серйозні проблеми (в першу чергу — зі здоров’ям або сімейним життям).

Поперхнутися

Приймати їжу слід вдумливо й уважно, не відволікаючись на сторонні подразники, не розмовляючи.

  1. Якщо під час їжі поперхнулася крихтою хліба — прикмети загрожують довгою низкою неприємностей.
  2. Вдавилася шматочком м’яса — остерігайся нещасних випадків.
  3. Не в те горло потрапив шматочок фруктів або овочів — чекай зради.
  4. Якщо ж «винуватцем неприємностей» стала крихта риби або кісточка дрібна — удар в спину завдасть улюблений.

Трохи про млинці

Особливою стравою на Русі вважалися млинці, які пекли не тільки на свята, але й на поминки (перші сонячні гуртки присвячували Духів Роду і самим покійним). Вдавитися під час подібної трапези було дуже поганою ознакою, тому виникла прикмета: випала крихта млинця з рота — чекай незабаром нових похорону.

Не варто сприймати це передбачення занадто серйозно, але їсти завжди слід акуратно, щоб не стати жертвою випадкової асфіксії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code