Прикмети про курей

У місті, серед бетонних багатоповерхівок, живу курку зустріти сьогодні непросто, але на дачах, в селищах і навіть у приватних будинках, розміщених у межах, ця невибаглива птах водиться в достатній кількості. А коли уявити собі без курей і півнів неможливо було жодного подвір’я. У ті часи з’явилося більшість народних прикмет про курок.

Сама незвичайна серед них прикмета – курка заспівала як півень.

Народні перекази розповідають, що таке насправді трапляється. І тоді чекай чогось дуже незвичного, частіше – поганого. Рекомендується зловити незвичайну курку і помацати її ноги. Якщо вони дуже гарячі, то чекай неприємностей від вогню або окропу. Якщо холодні – від сильних морозів. Якщо ж у будинку молодят співає курка – прикмета ця дуже гарна, говорить про те, що молодят чекає довге і щасливе життя наперекір всьому поганому.

Курка і яйця

Оскільки курей тримали в господарстві найчастіше для отримання свіжих яєць, не дивно, що ряд прийме нерозривно пов’язаний з ними.

Щоб добре неслися

Прикмети щоб кури добре неслися включають в себе заборону на наближення до гнізд осіб чоловічої статі. Вважається, що, якщо чоловік вийме з гнізд яйця, несучки різко скоротять кладки. Щоб кури, які вільно гуляють по ділянці, поверталися для кладки в гніздо, в нього кладуть кілька пір’я, стрижених з їх хвостів. Також потрібно стежити, щоб у гнізді завжди була свіжа солома. А ще не можна позичати квочку – тоді свої кури будуть слабувати і погано нестися.

Коли садити на яйця?

Коли садити курку на яйця? Прикмети говорять про те, що краще за все робити це на зростаючому місяці, тоді потомство виведеться здорове. Підкладати яйця наседке слід у сутінках (пізно ввечері або рано вранці). У гнізді квочки залишають непарне число яєць.

Маленьке яйце

Курка знесла маленьке яйце – прикмета обіцяє марні клопоти господарям.

Інші прикмети

Коли птах вільно гуляє по двору та городу, вона може залетіти у вікна або зайти в будинок.

  1. Побачити курку у вікні – прикмета, яка обіцяє сварку з особою жіночої статі.
  2. Прикмета курка стукає у вікно говорить про те, що варто приготуватися до отримання звісток.
  3. Прикмета прийшла курка дуже позитивна. Вона обіцяє неждана багатство. Якщо ж птах ще й знесе яйце, то можна не сумніватися в особливій милості долі найближчим часом.

Чорна курка

Осібно стоять прикмети чорної курки. Птах з таким забарвленням вважається чудовим оберегом для господарів обійстя від пристріту і заздрості сусідів. Якщо ж обзавестися ще й чорним півнем, то можна не боятися злодіїв і злих людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code