Прикмети про листя на деревах

Більшість стародавніх повір’їв, які стосуються рослин, що народилися в результаті багатовікових спостережень наших предків за природними явищами, їх взаємозв’язком. Зокрема, багато народні прикмети листя дерев згадують як своєрідного індикатора погоди. Аналізуючи особливості листопада, жителі російських сіл могли безпомилково передбачити, ранньої або пізньої вийде зима, вкриє землю сніг і наскільки рясним виявиться врожай нового року.

Вір не календарю, вір своїм очам

Про холод – береза і осика

Будуть суворими зимові холоди? За відповіддю наші предки йшли до осинам і берізок. Вважалося: якщо опадаюче листя лягає на землю обличчям вниз, буде багато снігу, а морози і вітру не завдадуть великої шкоди. Далі робився закономірний висновок: грунт добре насититься вологою, озимі не вимерзнуть, і майбутній урожай вийде рясним.

Потепління чи холод?

Про майбутніх погодних змінах говорили й інші прикмети: листя на деревах ще не опало, а сніг вже вкриває землю – зима тільки лякає, попереду очікується потепління. Зазвичай це стосувалося жовтня. Якщо ж щось подібне станеться в листопаді (вдарять морози, а пожухлої листя в достатку залишиться на гілках) – чекай голоду, холоду і мору.

Передбачити характер наступної осені можна і в наші дні, достатньо самого простого спостереження. До чого сохнуть листя в серпні, коли їм ще належить бути свіжими і зеленими? Це означає, що вересень виявиться прохолодним, так і зима прийде раніше звичайного терміну. Особливо показовими виходять «передбачення» беріз: якщо першими почнуть жовтіти листя на верхніх гілках, слід готуватися до студеної зими.

Листя дерев – і трішки містики

В давнину люди вважали рослини живими істотами, тому ставились до них відповідно – з повагою і симпатією. Багатьох представників лісової і садової флори люди наділяли магічною силою, вважаючи своїми захисниками та заступниками. Дерева повинні були допомагати в самих різних справах – від облаштування особистого життя до матеріального забезпечення. Приміром, лист осики, що носиться в гаманці разом з грошима, був гарантією фінансової прибутку.

В будинку – до навроків

Існують і інші, більш небезпечні прикмети – листя в будинку, що з’явилися невідомо звідки, цілком можуть говорити про наведеної псування. Зазвичай це своєрідний «букетик», пов’язаний ниткою або волоссям. Якщо щось подібне виявиться поблизу житла (під вхідними дверима на сходовій клітці, біля порога), необхідно акуратно замести листя на совок, винести подалі і спалити. Категорично заборонено брати незрозумілий пучок в руки або заносити його всередину будинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code