Прикмети про плач

Сльози людини – абсолютно природна річ, але з ними пов’язано величезна кількість забобонів. Зокрема, є така прикмета: хочеться плакати – відійдіть подалі від дзеркала, інакше воно запам’ятає ваші негативні емоції, і буде постійно провокувати надалі.

Чи варто плакати в день народження? Кажуть, що це можна робити – але тільки від радості. Втім, краще взагалі не випробовувати долю, не виключено, що вона побажає зробити «сльозливим» весь найближчий рік. Наші предки вважали, що навіть на похоронах слід бути помірним у своїй скорботі: занадто сильний і довгий голосіння по небіжчику прирікає його душу на існування вічної вогкості, «під дощем». А кому це сподобається?

Забавно, але плакати на весілля – прикмета досить позитивна. З допомогою таких «ритуальних сліз» люди намагалися обдурити злих духів, які хотіли зіпсувати свято і нашкодити молодим. Гіркий плач невестиной рідні повинен був ввести «нечисть» в оману: якщо замість радості дійство приносить таке сильне страждання, чи варто його зривати?

Прикмети «на сльози»

Плач у більшості людей асоціюється з горем, неприємностями, втрати. Прикмета «плаче дитина» говорить про те, що попереду вже підстерігає смуга невдач (і чим гірше дитина ридає, тим гірше перспективи). Виходить, уникнути сліз – захистити себе від проблем. З цією метою рекомендується не здійснювати певні «небезпечні» дії. Зокрема, заборонено:

  • розмінювати близьким людям велику купюру на дріб’язок;
  • користуватися чужими носовими хустками (або приймати їх в подарунок);
  • залишати мідні гроші лежати в будинку на загальному огляді (на столі, на комоді);
  • підбирати монети на вулиці;
  • залишати сохне білизна висіти під дощем;
  • забувати на столі напівпорожній келих з недопитим вином.

Всі подібні дії загрожують сльозами. Зате прикмета «плакати уві сні» працює навпаки – вона обіцяє приємні сюрпризи в реальності, позбавлення від проблем і турбот.

Чому очі плачуть самі по собі?

Побігли сльози з правого ока – удача чекає попереду і зиск. Плаче ліве око – прикмета обіцяє швидкі засмучення. Складно сказати, що лежить в основі такого забобони. Втім, іноді неконтрольовані сльози пов’язували зі зміною погоди. Це пояснити простіше. Чому плаче правий або лівий) очей у людини? Мабуть, змінюється напрямок і сила вітру, він піднімає найдрібніші частинки пилу. Або навпаки – розганяє хмари, і сонечко починає зліпити очі.

Зовсім інша ситуація виникає, коли в хаті свічка «плаче» чорними сльозами (тобто віск стікає по зовнішній стороні великими, темними краплями). Не виключено, що хтось із членів родини став об’єктом небезпечного магічного втручання. Треба обійти житло по периметру, спостерігаючи за поведінкою полум’я, і «випалити» негатив в тих місцях, де свічка буде коптити і голосно тріщати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code