Прикмети про поріг – народна мудрість

Звичайний поріг в будинку або квартирі – та сама межа, що відділяє наше житло від зовнішнього оточення. Свого роду межа, переступати яку не повинні злі сили, здатні зашкодити місцевим мешканцям. Насправді образ порогу набагато більш тонкий, філософський – це свого роду межа між двома світами. Саме тому всі прикмети про порозі наповнені глибоким містичним змістом.

Те, чого око не бачить

Стоячи на межі світів, набагато простіше мимоволі привідкрити завісу. Самі яскраві й правдиві передчуття виникають у людини при перетині цієї умовної лінії. Тут любить проводити час домовик, в цьому місці збираються душі предків, саме тому небажано наступати на поріг, входячи в будинок. Таке нехтування здатне образити зберігачів, і вони почнуть відіграватися на мешканців житла.

Про пернатих

Якщо раптом у вас з’явилася птах на порозі – предки повідомляють, що незабаром очікуються важливі вісті. Пернатий мертвий? Тоді, можливо, ця новина виявиться сумною.

Не базікати

Поріг – головний захисний бастіон будинку. У колишні часи під нього укладали спеціальні обереги, покликані не пропускати шкідливі сили, чорну енергетику. Зрозуміло, що прикмета «сидіти на порозі» нічого хорошого не обіцяє. У подібному положенні людина сама позбавляє себе захисту, до того ж він здатний стати мимовільним «містком» для зла, намагається проникнути всередину. Любителі поговорити з сусідами через поріг можуть серйозно захворіти без видимої причини.

Не вітатися

Схожий зміст має ще одна прикмета: цілувати через поріг – охолодження у відносинах і розбратів. Є правило, яке зовсім не складно дотримуватися. Першим ділом, входячи в будинок, треба побажати миру йому самому і всім мешканцям (вголос або подумки), і лише потім вітатися, обніматися, потискувати руки. Аналогічно слід йти з дому – спочатку попрощатися, завершити всі свої справи і розмови, а після цього акуратно переступити кордон, не порушуючи зайвого миті енергетичну цілісність житла.

Чому не подають через поріг

Дуже часто згадується прикмета: через поріг заборонено передавати речі і гроші (в тому числі – подавати жебракам). Справа в тому, що люди, які стоять по різні сторони цієї умовної межі, як би належать двом окремим світів. Переміщення будь-яких речових цінностей в цьому випадку не піде на користь ані дає, не бере. Найпоширеніші негативні наслідки – можливі фінансові втрати, хвороби, сварки.

Про котів

Зате кішка на порозі – прикмета в більшості випадків сприятливий. Якщо незнайома тварина підійшов до дверей із зовнішнього боку, воно є посланцем фортуни, тому киска потрібно пестити і нагодувати. Єдина ознака небезпеки – домашній кіт, який зі страхом або агресією сичить на вхідні двері зсередини приміщення. Кішки бачать те, що приховано від очей людини, і така поведінка вихованця говорить про потенційну загрозу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code