Прикмети про скрип

Розсохшіся мостини і віконні рами в старому будинку, незрозумілі звуки, самі собою лунають в ночі – здається, що це частина антуражу фільму жахів, придуманого голлівудськими сценаристами. В реальності зі скрипом було пов’язано безліч прикмет, у тому числі – у наших слов’янських предків.

До чого скрипить двері або підлогу в будинку?

Двері

Найчастіше забобони стосувалися саме дверей. Зрозуміло, що старе дерево може з часом розсипатися, а погано підігнані деталі труться один об одного з неприємним скреготом. Такий стан будинку говорить про бідність і «безрукости» господаря, тому передрікає мешканцям житла життєві труднощі. Набагато гірше, якщо виникла раптова проблема.

Люди похилого віку в селах говорили, що є точна прикмета: двері скриплять, які раніше відкривалися легко і безшумно – бути біді!

Підлога

Через двері й поріг у хату заходили не тільки довгоочікувані гості, родичі, друзі, але й злі духи. Час їх прогулянок – ніч, коли живі люди вирушають на спокій. В тиші будь-які звуки чуються особливо чітко, вони видають непроханих візитерів. Невидима рука постукала у вікно або потягла за дверну ручку, рипить підлога в будинку – прикмета сигналізує про візит потойбічних сутностей. Не виключено, що це бродить домовик (щоб «задобрити» і заспокоїти, господині залишали біля печі трохи ласощів).

Ніякої містики?

Взагалі деревина володіє здатністю реагувати на мінливу вологість повітря, набухати і злегка збільшуватися в розмірах. Тому пояснити несподівані звуки можна без всякої містики. Скриплять підлоги – прикмети радять готуватися до довгої негоди, дощів, гроз. Те ж саме стосується скрипу меблів або віконних рам.

Треба боятися скрипу?

У колишні часи чоботи або черевики «зі скрипом» були модною фішкою, тому майстри спеціально розробляли особливі «музичні» підошви. В «гучній» взуття пересувалися артисти на сцені. Подібний «акомпанемент» до цього дня пов’язують з гучним театральним успіхом, тому перед важливими переговорами або публічним виступом скрип взуття прикмети називають щасливим знаком.

  1. Іноді незвичайна поведінка улюблених черевиків може попереджати про щось більш серйозне. Наприклад, про хвороби або майбутніх сімейних скандалах.
  2. Ще кажуть так: якщо вам всюди чується скрип – згадайте, кого довелося образити в недалекому минулому. Можливо, це сама Всесвіт натякає, що ваші вчинки і слова були несправедливими.

Дерева

А як бути, якщо скрипить дерево на вулиці? Таку ситуацію можна вважати попередженням про що загрожує нещастя, але пояснюється прикмета дуже просто: тільки надламаний стовбур здатний видавати скрегіт. Від дерева слід триматися подалі, рано чи пізно воно обов’язково впаде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code