Прикмети про сороку

Сорока – яскрава, гучна і нахабна птах, який любить колекціонувати блискучі штучки. Вона не боїться людей і добре почуває себе, живучи в безпосередній близькості від людського житла. Але чим це загрожує самому людині, згідно з народними прикметами?

Сорока на вікні – прикмета неоднозначна

До цієї птиці люди ставляться по-різному. Хтось не любить гучну птицю-злодійку, а хтось захоплюється її балакучістю і кмітливістю. Звідси і дві основні трактування прикмети «сорока сіла на вікно» – позитивна і негативна.

 1. Сорока сідає на вікно – прикмета погана, якщо птах робить це тихо й таємно. Вважається, що вона виглядає в домі небіжчика.
 2. Якщо перната гостя поводиться галасливо, бойко тупотить по підвіконню – чекайте галасливих гостей.
 3. Сорока стукає у вікно хворої людини і щось голосно стрекоче – до його швидкого одужання. Якщо ж стукіт не супроводжується скрекотом, то стан хворого погіршиться, можливо – до летального результату.
 4. Прикмета сорока сіла на вікно також віщує будинку і його господарям неприємності – пожежа, пограбування.

Якщо ви більш схильні вірити негативним прикметами, є вірний спосіб відвести біду – угледівши біля будинку сороку, зніміть головний убір на кілька секунд. Якщо голова непокрыта, можна просто вклонитися сороці. А от намагатися прогнати її камінням або палицями – справа порожня. Уразлива птах почне мститися, і ви можете недорахуватися своїх особистих речей.

Інші прикмети про сороку

 1. Побачити сороку – прикмета до гостей, якщо вона буде не одна, або до смутку – якщо птах сидить або літає в самоті. Велика зграя сорок, яка зустрілася у вас на шляху, говорить про те, що скоро ви побуваєте на весіллі. Може бути – навіть на вашій власній.
 2. Сороки скрекочуть – прикмета отримання швидких новин.
 3. Сорока на даху будинку означає, що його мешканцям найближчим часом не загрожують ніякі напасті.
 4. Для рибака зустріч з белобокими пичугами обіцяє хорошу рибалку, але тільки в тому випадку, якщо птах буде не одна, а з парою.
 5. Зустріти сороку при виході з будинку – до невдачі. Варто повернутися за поріг, розвернутися на 180 градусів і вийти назад задом наперед. Це позбавив вас від дурного ознаки.
 6. Не варто ставити вдома сувенір у вигляді чорно-білого птаха – це принесе невдачу.
 7. Якщо птах залетів у вікно або на балкон – побоюйтеся злодіїв.

Взагалі, не можна сказати, що про сороках народ склав більше поганих прикмет, ніж хороших. Ця птиця, галаслива і весела, зазвичай обіцяє повстречавшему її людині одержання звісток, прихід гостей або одужання. А прикмети про крадіжку пов’язані, швидше, з птахом – вона запросто може потягти в дзьобі будь-блискучий предмет не тільки з балкона, але і з кімнати, якщо залетить у відчинене вікно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code