Прикмети про весільну сукню

Весілля – дуже важлива подія, з нього починається нове життя двох людей. Хоча сьогодні колишня життя дівчини після весілля змінюється далеко не так кардинально, як ще століття тому, хто ж не хоче, щоб все пройшло ідеально зараз і було так до самої глибокої старості? Тому увага надається будь-якої дрібниці. Ну а прикмети, пов’язані з весільним платтям, дрібницею не назвеш – це накопичена століттями мудрість, яка може вберегти наречену від бід.

Весільні сукні: прикмети і забобони перед весіллям

Найпоширеніше марновірство свідчить, що нареченому побачити наречену у весільній сукні – прикмета погана, дружній сімейного життя їм після цього не бачити. Міряти весільну сукню можна в присутності мами чи подруги, але в день весілля не дозволяйте нікому до нього торкатися, інакше ця людина буде мати дуже великий вплив на вашу майбутнє сімейне життя.

Про що ще говорить народна мудрість:

Червоне весільне плаття прикмети називають не кращим варіантом для нареченої.

У нашій культурі цей колір асоціюється з агресією, скандалами і навіть кров’ю. Не краще напуття молодим. У той же час, можна використовувати аксесуар червоного кольору – брошка, браслет, намисто і т. п. Така деталь захистить наречену від пристріту, особливо якщо вона вагітна. Яким повинен бути колір весільного плаття – прикмети на цей рахунок сходяться на білому як символ чистоти і непорочності. Білий наряд – як чистий аркуш, з якого починається загальна книга життя молодих.

Допускаються й інші кольори, але кожен з них може надати певний вплив на подружнє життя.

  • Так, бежеву або персикове весільну сукню – прикмета до життя насиченою, повною пригод;
  • Блакитне – до спокійного і розміреного;
  • Зелений вважається кольором бідності;
  • Рожевий обіцяє матеріальні труднощі;
  • Золотий і срібний – багатство у шлюбі. Правда, багатий – не одно щасливий;

Біле весільне плаття прикмети вважають передвісником швидкого розлучення або розставання подружжя.

Чужу весільну сукню – прикмети за нього неоднозначні.

Вважається, що будь-яка річ, до вас належала іншій людині, вбирає його енергетику. Тому одягти чуже весільну сукню прикмета дозволяє тільки в тому випадку, якщо його господиня була щаслива в шлюбі, виходила заміж по любові і сама весілля пройшло чудово.

Але передбачити всі умови, коли чуже плаття належить комусь знайомому, наприклад, мамі, сестрі чи іншої родички. А якщо брати весільну сукню напрокат? Прикмета ця не дуже гарна, але негатив можна нейтралізувати. По-перше, пошукати такий наряд, який поки ще ніхто не одягав (нехай за його прокат і попросять трохи дорожче). По-друге, окропити поділ солоною водою. Якщо крій сукні простий, можна випрати його в солоній воді. До вивороті сукні прикріпити шпильку з просмикнути в неї червоною ниткою.

Порвалася весільна сукню: прикмета до непорозумінь між нареченою і свекрухою.

Вважається, що порвати або забруднити вінчальний наряд – значить зіпсувати відносини з матір’ю нареченого. Втім, це може ніяк не позначитися на стосунках з чоловіком.

Прикмети про весільну сукню після весілля

Відгуляла весілля, а сукня залишилося. Що з ним робити? З варіантами зберігання вінчального вбрання також пов’язано багато забобонів. Найчастіше такі речі залишаються в сімейному гардеробі як пам’ять. Але якщо сім’я розпалася або знадобилися гроші, можливі й інші варіанти. Що про це говорять у народі?

Де і як зберігати весільну сукню: прикмети

На Русі було прийнято зберігати такі речі в скринях, які потім поступово перекочовували на горища. Так подібні вбрання дійшли до наших днів. Звертайтеся з сукнею шанобливо. Загорніть в багатошарову упаковку, покладіть в коробку. А вже після цього сховайте на антресолі. Вважається, що не варто прибирати сукню з весілля в сарай або відвезти на дачу як непотрібну річ. Зберігайте його поблизу вашого сімейного вогнища, і воно стане його оберегом.

Продати весільну сукню: прикмети на цей рахунок однозначні і свідчать, що ні весілля, ні вінчальне вбрання передавати іншій людині за гроші не варто.

Це свого роду сімейна реліквія і навіть оберіг, який виступає запорукою вашого міцного сімейного союзу. Якщо ж матеріальне становище таке, що продати наряд все ж доведеться, непомітно відріжте від нього кілька ниток або клаптик і зберігайте їх будинку.

Куди подіти весільну сукню після розлучення? Прикмети вважають, що зберігати її вдома не варто, інакше не бачити вам нового щасливого заміжжя.

Точно так же, не зберігають удома інші весільні атрибути, якщо шлюб розпався. Залишати сукню для дочки теж не варто, якщо ви не хочете, щоб вона повторила вашу долю. Допускається спалити весільну сукню після розлучення, якщо воно викликає у вас сильні негативні емоції. Тим самим ви відкриваєте для себе шлях до нових відносин, звільненим від вантажу минулого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code