Прикмети про ворон – до добра або до худу?

Чорного ворона люди здавна вважали мудрецем, сполучною реальний і потойбічний світ. Його «родички» вороні дісталася менш приємна слава. Цей птах не гребує падаллю, тому в минулі часи вона активно «откармливалась» на полях битв і масової загибелі тварин. Не дивно, що прикмети про ворону відрізняються деякою похмурістю.

Про що кричать ворони?

В плані розуму ці пернаті мало поступаються людям, а в умінні пристосовуватися до мінливих реалій легко дадуть нам фору. Раніше предки свято вірили в прикмети:

  • чорна ворона перегороджує дорогу – чекай перешкоди на шляху;
  • раптово і люто атакує людину – йому загрожує небезпека або серйозна хвороба.

Кружляють в небі – до чого?

Кружащаяся в небі зграя ворон – прикмета, предрекающая мор. Швидше за все, предки плутали причину з наслідком: сімейство чорних птахів слеталось в ті місця, де смерть вже пожинала плоди, а з боку здавалося, що це якесь містичне передчуття. Іноді вісники біди починали битися прямо в повітрі – «стінка на стінку». У таких випадках люди похилого віку попереджали: потрібно чекати війни!

Втім, висока інтуїтивність цим пернатим дійсно властива. Відомі випадки, коли ворони своєю поведінкою попереджали людей про небезпеку, слід лише уважно стежити за подаються знаками.

Існує прикмета: ворона сіла на дерево в грозу – блискавка в нього ні за що не вдарить, тут можна сховатися і перечекати негоду.

До чого каркають?

Гамір воронячій зграї не дуже приємний для слуху, але в якості сумного ознаки його не розглядають, скоріше він обіцяє якусь звістку. Можливо – швидке сватання або весілля. Нав’язливо миготить ворона в вікні – прикмета радить приготуватися до приїзду гостей. Птахи різко знімаються з місця і відлітають геть? Треба поспішити додому, ймовірно, незабаром погода зміниться в гіршу сторону.

Ворони – супутники чорних сил

Про відьом

Цих цікавих птахів чутка сотні років тому оголосила «відьомськими помічниками» (поряд з чорними котами). Що тому провиною: траурний колір оперення, лякаючий хрипкий голос, дуже уважний і розумний погляд?

Часто згадується прикмета: прилетіла ворона, сіла на дах і почала каркати – мешканці прогнівили місцеву відьму. Можливо, на сімейство вже накладена смертельна псування!

Про контакт з людиною і гнізда поруч з будинком

Цікаво, що безпосередній контакт людини та птиці (якщо остання не проявляла агресії) ніякої біди не обіцяв. Навпаки!

  1. Ворона сіла на голову – прикмета, яка обіцяє швидке багатство, а для дитини – здорове, успішну і довге життя в достатку.
  2. Дуже сприятливим знаком вважалося поява воронячого гнізда на території садиби. Предки вірили, що в цьому випадку «відьмина птах» бере будинок під охорону, тому будь-які нещастя будуть обходити його стороною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code