Прикмети про воронів

Ворона і ворону іноді вважають «сімейною парочкою», представниками чоловічої і жіночої статі. Насправді, вони – абсолютно різні птахи, просто зі схожою назвою. Відрізнити їх можна навіть візуально: справжній ворон, якого в народі називають «віщим» (тобто мудрим, знаючим), набагато більше звичайної ворони, та і характер у нього зовсім інший.

Чорний мудрець цурається і людей, і інших пернатих, він зберігає вірність одній подрузі, суворо охороняє свою територію від чужинців. Згадуючи народні прикмети про воронов, люди віддають належне їх розуму, обережності і деякою схильності до мізантропії. Побачити таку птицю поблизу людських поселень вийде далеко не завжди, тому раптова поява величезного ворона – явний сигнал, посланий Вищими Силами.

До чого з’являється ворон

На відміну від своєї часто зустрічалася у містах тезки-ворони справжній віщий ворон вважає за краще життя на лоні природи. Якщо вам «пощастило» заглянути цієї птиці в очі, неприємний холодок обов’язково пробіжить по всьому тілу. Погляд ворона важкий і глибокий, здається, що він дивиться в саме серце. Не випадково в міфології різних народів птах згадується в якості супутника померлих, провідника між двома світами.

Повага до предків

Слов’янські Ява і Нава також з’єднував воєдино чорний ворон – прикмети, які прийшли з глибин століть, зберігають сліди колишньої язичницької віри. Саме тому до віщим птахам ставилися з величезною повагою. Вважалося, що під чорними перами може ховатися душу померлого предка, вирішила провідати родичів. Оскільки це можливо лише в особливих випадках, поява такого вісника можна було залишати без уваги.

Попереджений – значить озброєний

Забувши стереотипи, нав’язані сучасним кінематографом, ми виявимо, що ніякого страху перед пернатим віщуном люди в давнину не відчували. Загалом-то, і сьогодні не варто боятися: коли попадається на очі людині ворон у вікні – це прикмета-застереження (тобто вона повинна йти на благо). Якщо ж посланець Нави стукає дзьобом у скло, сумніватися не доводиться – предки хочуть попередити про щось важливе. Іноді поява птиці обіцяє народження дитини (особливо, якщо вона щось залишила на землі – гілочку, обривок паперу або тканини).

Небезпечні прикмети із згадкою ворона

На шкоду чи на благо?

Завдяки особливій містичній славі, яку згодом здобув віщун, можна почути: якщо поруч ворон кряче – прикмета на смерть. В реальності така поведінка найчастіше обіцяє швидкий прибуток, успішне вирішення важливої справи, візит родичів або допомогу друзів.

Коли варто побоюватися?

Всерйоз побоюватися слід лише в одному випадку – коли чорна птиця перегороджує дорогу, явно намагаючись не пропустити людини або прогнати його з певного місця. Якщо вона стоїть перед вами на землі і махає крилами, постарайтеся змінити плани на день. Дуже тривожний знак – зіткнення ворона з автомобілем, це попередження про ймовірної аварії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code