Прикмети про яблуню

Одним з найголовніших жіночих дерев у слов’ян була яблуня — прикмети обіцяли тим, хто з нею дружить, довге життя, щасливе заміжжя і успішне дітонародження.

  • Юні дівчата саме поруч з нею гадали на женихів;
  • Нареченої додавали гілки в свій весільний букет;
  • Молодим дружинам розплітали коси в яблуневому саду.

Був навіть спеціальний обряд на багатство родини: перед весіллям ставили біля дерева діжку з водою, в процесі гулянь кидали в неї монети, а під кінець торжества наречена поливала цим грошовим настоєм» свою хранительку.

Яблуню народні прикмети зробили одним з головних символів родючості і здоров’я.

Не випадково її образ стільки разів повторений в російських казках: вона і від злих гусей-лебедів вкриє, і подорожньому дорогу вкаже, поверне молодість і допоможе розкрити всі таємниці.

  1. Біля щойно збудованого будинку обов’язково висаджували кілька молодих деревець — як родинний оберіг.
  2. І навпаки, наші предки вірили у прикмету: спиляти (зрубати) яблуню — до біди, хвороби, розорення.

Яблуні зацвіли — прикмети наших предків

Оскільки саме яблуня символізувала жіночу привабливість і щастя материнства, багато незаміжні дівчата в кінці травня залишалися ночувати під кронами квітучих дерев. Воду, настояну на розпустилися бутонах, використовували для вмивання, а гілки дарували своїм коханим — на знак особливої симпатії. Навіть природні аномалії не лякали предків.

Існувала прикмета: у серпні зацвіла яблуня другий раз — дивись на вік дерева. Якщо воно молоде та здорове, дає хороший урожай, то не за горами довгоочікуване поповнення сімейства.

Але бували й сумні ознаки: коли стара і хвора яблуня зацвіла в серпні — прикмети радили звернути увагу на здоров’я домочадців. В першу чергу потенційна небезпека загрожує людині який вважає дерево «своїм» — небудь посадив колись, або доглядав за ним багато років. Це ж стосується випадків, коли яблуня раптово засохла або зламалася — прикмета віщує біду її головному господареві.

Чарівні плоди, сильна енергетика

Майже всі прикмети про яблуню так чи інакше пов’язані зі здоров’ям людини, його самовідчуттям і настроєм. Навіть запах свіжих яблук здатний творити чудеса. Наприклад, звільняти приміщення від накопиченого негативу. Найпростіше робити таку «чистку» природним шляхом — поставивши на стіл в центрі кімнати вазу зі стиглими фруктами. Зовсім чудово, якщо зібрані вони будуть у власному саду.

Яблуневий аромат підвищує життєвий тонус і самооцінку, позбавляє від депресії і старих образ. А корзинка з добірними плодами може стати дуже символічним подарунком на весілля або річницю одруження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code