Прикмети війни

Рідко простий народ знав про те, що насувається війна. Не було радіо, не було телевізорів. І до тих пір, поки не оголошували мобілізацію і всіх, хто міг тримати в руках зброю, не зганяли на фронт, ніхто ні про що і не підозрював. Втім, початок Великої Вітчизняної війни показав, що і в більш сучасному суспільстві війна може стати повною несподіванкою. Однак, спосіб передбачити таке катастрофічне явище все ж є. Це – народні прикмети війни.

Які прикмети до війни побутують в народі

Великий врожай грибів, особливо якщо він зберігається декілька років поспіль.

У народі так і казали – «Багато грибів, багато гробів». Звучить страшно, і насправді так і є. Правдивість прикмети підтвердили спостереження в 1940-му році, а також в 1903 році, перед початком російсько-японської війни за контроль над Манчжурією.

Мироточення ікон.

Як правило, краплі, схожі на сльози, з’являються на ікони з ликом Божої Матері. Іноді це смолянистая рідина, іноді водяниста. Поки наука намагається пояснити цей факт, він все ж залишається фактом – лик Діви Марії «плаче» перед серйозними катастрофами, передрікаючи сльози мільйонів людей.

Небесні аномалії.

Найбільш відомі прикмети перед війною – поява на небі білих фігур, силуетів хрестів, червоних смуг, різнобарвних спалахів і т. п. Засвідчені багатьма очевидцями.

Клопи і воші – до війни прикмета.

Якщо вони з’являються одночасно в багатьох будинках і квартирах, значить, бути війні. Аналогічно тлумачиться нашестя мишей, щурів, сарани, мурашок.

Інші повір’я

Хлопчиків за кілька років народжується менше, ніж дівчаток.

Прикмета має статус наукового факту.

Домашні тварини шукають собі укриття.

Особливо примітно поведінка свиней – вони починають рити глибокі ями. Решті худобу ховається по сараях і хлівах, не бажаючи виходити навіть в ясну сонячну погоду.

Збільшується поголів’я диких тварин.

А їх поведінка стає все більш сміливим – вовки, лисиці, ведмеді не бояться заходити на територію людей.

Кривавий місяць.

Навколо місяця з’являється червонувате світіння, і сама вона починає кидати червоним кольором.

Дуже тиха ніч.

Зазвичай, таке буває перед бурею. Якщо ж наближення бурі на горизонті не спостерігається, а тиша стоїть практично мертва, бути біді.

Колодязь, який павуки затягнули павутиною.

У давнину вважалося, що це передвіщає великі лиха, у тому числі і війну.

25 січня похмуро.

Затягнуте в цей день хмарами небо – поганий знак. Прикмета ця європейська, однак, може застосовуватися і в інших країнах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code