Прикмети з моря і про море

Океани і моря здавна впливали на існування людини, даруючи життя і приносячи смерть. Саме тому морські прикмети завжди на слуху у людей, пов’язаних з водною стихією хоча б в самій незначній мірі. Мешканці прибережних районів, рибалки і корабели звикли спостерігати за навколишньою дійсністю, робити висновки і будувати плани в залежності від особливих ознак.

Про що нашепче хвиля?

Тварини

Багато прикмети стосуються зустрічі з океанськими мешканцями.

  1. Несподівана поява китів, наприклад, може попереджати про небезпеку.
  2. Крики альбатроса пов’язують зі штормом, прийдешньої катастрофою.
  3. В чайках корабели завжди бачили споріднені душі – вважалося, що загиблі моряки, перетворюючись в білих птахів, охороняють своїх вижили товаришів.
  4. Дуже добрим знаком було побачити дельфіна в море: прикмети в цьому випадку обіцяли всілякі приємні несподіванки, успіх у справах, фінансову прибуток, а молодятам – швидке народження спадкоємця.

Про сни

Різні сонники також зверталися до водної тематики. Що означає море уві сні? Все залежить від того, яким саме буде бачення.

  1. Високі хвилі говорять про наближення зміни, які навряд чи виявляться сприятливими (дівчатам, зокрема, пророкують сварку з коханим).
  2. Брудна вода – знак хвороби і конфліктів, а прозора і світла – обіцянка щастя і спокою.

Трохи про відпочинок

В кінці приморського відпустки туристам радять кидати монетки в піну прибою. Цей своєрідний «відкуп» повелителям стихії дозволить зберегти приємні враження від відпочинку. З тією ж метою деякі везуть додому каміння з моря – прикмети обіцяють в цьому випадку масу теплих спогадів і швидке повернення на гостинний берег.

Цікаво, що черепашки – сувенір не настільки однозначний. З одного боку, вони по праву вважаються оберегом (дуже древнім і могутнім), тому що таять в собі багатовікову силу і мудрість водної стихії. У той же час порожні раковини молюсків (як і скам’янілі гілки коралів) – свідоцтва і символи смерті. Тримати їх вдома може бути небезпечно, і вже точно не слід зберігати подібні штучки в узголів’я ліжка.

У що вірили стародавні мореплавці?

Головна прикмета: на морі (точніше, на кораблі) не місце жінкам. В епоху сталевих лайнерів це вже неактуально, але предки запевняли, що тих, хто ігнорує вимогу долі, чекають нещастя. Звідки взялося таке застереження? Досить згадати, як виглядали древні галери і фрегати – їх форштевень завжди прикрашали різьблені фігури, що мають впізнавані дівочі риси. На думку мореплавців, кораблі володіли власною душею – вона була жіночою, ревнивою, примхливої, здатної образитися, якщо комусь прийде в голову привести на судно іншу даму.

Прикмети моряків настільки різноманітні, що їм можна присвячувати окрему енциклопедію. Існували таємні способи викликати вітер і втихомирювати шторм. Були у корабелів свої покровителі і вороги. Правильно спілкуючись з тими і іншими, люди намагалися заслужити милість вищих сил і забезпечити собі спокійне подорож.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code