Прикмети — жаба «у всій своїй красі»

Дуже часто люди ставляться до земноводних з невиправданим страхом і відразою. Не допомагають навіть прикмети чарівної казки «Царівна-жаба»: там страшненька жаба обертається розумницею-красунею. Однак, хоча всі в дитинстві казку читали, співпереживали героям, а реальну жабу бачити менш огидно не стало. В руки ж її взяти — просто за межею реальності!

Але і цього мало: часто маленьких зелених пучеочиків звинувачують бог знає в чому: і псування вони наводять, і розлуку своїм «співом» пророкують.

Зате на Сході жаба в будинку — ознака благополуччя і успіху, один з найважливіших грошових талісманів.

І мало хто знає, що наші предки-слов’яни цілком поділяли подібну точку зору.

Погодні прикмети: чому жаба квакає до дощу?

Земноводні потребують вологи сильніше, ніж багато інші істоти. Не дивно, що зміна тиску і преддождевую вогкість вони починають відчувати набагато раніше людини. Ось і виходить, що прикмети про жаб часто пов’язують з майбутніми погодними змінами — і цілком справедливо.

 1. Зібралися квакушки на галявині у великій кількості, жваво стрибають уздовж річкового бережка, затіяли «концерт» місячної вночі — чекай швидкого негоди.
 2. Розкричалися по весні — не за горами потепління і перші грози.
 3. Народна прикмета свідчить: якщо жаби голосно квакають в городі, урожай треба чекати рясний. Що знову-таки не дивно: будуть йти дощі — посівам вистачить вологи, їм не зашкодить посуха.

Трохи містики

Іноді ознаки, що мають побутової підтекст, обростають містичними подробицями.

 • Пращури вважали: перший раз в новому році побачити мертву жабу — прикмета до хвороби.
 • Зате почути вранці громкоголосый квакушечий хор і встигнути повалятися в росяній траві, поки він не зник — до довгого здоров’я.

Не варто ображати ропушок

У слов’ян, які жили у злагоді з природою, вважалося великим гріхом убивати нешкідливих тварюк. До того ж у давнину люди вірили, що в жаб (як і в інших звіряток) можуть вселяються душі померлих. Навіть існувало переказ, що великі компанії земноводних, що живуть в одному місці — це цілі сім’ї, загиблі колись при біблійний Потоп. Природно, їх не варто було ображати. А щоб зовсім не кортіло зло на втіху творити, існувала прикмета: якщо наступити на жабу, вбити, розчавити її навмисне — незабаром доведеться поховати когось із близьких родичів.

Зустріти жабу — прикмета на удачу

Більшості людей випадкове побачення з квакушкой обіцяло не менше щастя, ніж казковому Івану-царевичу.

 1. Жаба на дорозі передрікала виконання якоїсь мрії. Якщо вона рухалася напереріз, не слід боятися і плювати через плече! Така поведінка обіцяло удачу в починаннях.
 2. Побачити жабу і встигнути до неї доторкнутися — до фінансової стабільності.
 3. Для заміжніх жінок була особлива прикмета: зустріти жабу на дорозі — до швидкого зачаття.
 4. Для вагітних — до вдалих пологів здоровим малям.
 5. Молодятам таке «рандеву» обіцяло щасливе життя і взаєморозуміння у шлюбі.
 6. Мандрівникам — швидке повернення додому, з прибутком і успіхом.

Жаба в будинку або у дворі — до чого?

Трохи негативу

Про ропушок в хаті існувала лише одна негативна прикмета: якщо випадкова гостя зачаїлася в підвалі і завела там свою нескінченну пісню — бути в домі небіжчика. Втім, такі ситуації виникали нечасто, тому великого страху не вселяли. В інших же випадках прикмети про жабу на подвір’ї або в хаті були винятково сприятливими.

Про статуетки

Навіть статуетка у вигляді цього земноводного істоти вважалася запорукою фінансової стабільності, а живу жабу в будинку прикмети називали справжнім грошовим магнітом. Її слід частіше гладити і просити «милості». І ніяких бородавок на руках наші предки не боялися! Навпаки. Казали: в того, хто потримає квакушку в долонях, шкіра стане м’якою та гладенькою.

На порозі

Жабу на порозі прикмети пов’язували з стосунками чоловіка та дружини. Якщо колишні почуття охололи, частими стали скандали і докори, зелена гостя обов’язково принесе в родину мир і лад. Допоможете їй увійти — готуйтеся до великої удачі. Занесете в руках — буде багато грошей. А стрибнула жаба в будинок так «наскочила на людину — попереду у нього або великий виграш, або підвищення по службі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code