Пити чай з ложкою – прикмета

Серед прийме зустрічаються досить забавні. Наприклад, прикмета пити чай з ложкою в гуртку вважається поганою. Лікарі можуть з цим погодитися – в залежності від того, яка ложечка і яка гуртка, це може обернутися травмою ока. А ще ніяково зачеплена ложечка може вискочити з кухля, обдавши окропом бідолашного чаевника.

Правила етикету також говорять про те, що ложечку потрібно виймати, як тільки размішаєш цукор.

Ну а що народна мудрість? Розглянемо, що кажуть прикмети про те, чому потрібно виймати ложечку з чаю.

Небезпека для душевного здоров’я

Вважається, що чай з ложкою – прикмета погана тому, що по ложечці, як по містку, рідина проникають темні сутності. Нечиста сила може наситити злом чай, і людина, випивши цей напій, буквально виявиться одержимий бісами – почне творити жахливі вчинки, сваритися з усіма, сіяти смуту і розбрат. Допомогти зможе тільки священик або свята вода, але від них «хворий» буде бігти, як від прокази.

У більш полегшеному варіанті марновірство свідчить, що у людини псується характер, якщо він постійно буде пити чай з ложкою. Прикмета однозначно обіцяє йому підвищення дратівливості, нервозності, сварливості.

Небезпека для фізичного здоров’я

Ложка в склянці з чаєм – прикмета небезпечна ще і для здоров’я людини. Але бабусі онуків лякають не опіками або травмами, які можна отримати при такому чаюванні, а погіршенням загального стану здоров’я в цілому. Провиною все ті ж біси – вони псують чай у гуртку, з’їжджаючи по ложечці як по гірці. Постійне вживання зіпсованого бісами чаю призводить до проблем із зором, органами травлення і кінцівками. Простіше кажучи, людина починає гірше бачити, рухатися і перетравлювати їжу. А уникнути проблем просто – треба просто не забувати виймати ложечку з кухля.

Фінансові труднощі

Ще одна прикмета про ложку в кружку з чаєм обіцяє матеріальні втрати для тих, хто її не виймає. У цьому марновірстві можна відшукати раціональне зерно – дійсно, ложечка може стати мимовільною винуватицею розлитого напою, від якого на скатертини залишаться плями. Якщо чай хороший, відіпрати їх буде непросто. А значить, вам доведеться витрачатися на відбілюючі засоби або на нову скатертину.

Чай з ложкою – прикмета старих дів

Ще одне цікаве трактування прикмети – дівчина, яка не прибирає ложку з чашки з чаєм, ризикує залишитися старою дівою. Коріння забобони, швидше за все, йдуть до правил хорошого тону. Раніше на них звертали особливу увагу – сваха суворо стежила за тим, щоб потенційна наречена знала всі обряди, ритуали. Адже недотримання такого простого правила, як пити чай з ложкою, могло виявитися лише вершиною айсберга – а кому потрібна безграмотна наречена, не дотримує й не шанувала традиції?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code