«Садові» прикмети: чи садити ялинку для краси?

Деякі дерева дуже привабливі і декоративні, проте для оформлення присадибної ділянки їх використовувати не рекомендується.

Прикмети кажуть: садити ялинку біля будинку — випробовувати долю і наближати свою загибель. Мовляв, як підніметься верхівка вище даху — так господар садиби і помре.

Здавалося б, абсолютно безглузде марновірство з незрозумілими корінням. Але давайте порахуємо: щоб піднятися над землею на два метри, дереву знадобиться не менше десяти років. А накрити будинок своїми гілками воно і зовсім зможе лише у виняткових випадках. Оскільки повноправним господарем чоловік у колишні часи ставав зовсім не в юні роки, легко припустити, що до «небезпечного» моменту він був вже в похилих роках – а значить, і кінець його був близький, причому, зовсім не з-за ялинки, а з цілком об’єктивних причин.

Виходить, що не треба надто заглиблюватися в містику, задаючись питанням про те, чи можна саджати ялина біля будинку. Краще задуматися про доцільність такого прикраси.

Не можна садити ялинку на ділянці — прикмети досвідчених городників

Тінь

Ялина — дерево разлапистое, воно дає багато тіні. Це неминуче призведе до того, що площа квітників або грядок з якимись корисними культурами з року в рік почне скорочуватися. З цієї точки зору садити ялинку на ділянці — погана прикмета. Єдине виключення — величезні розміри домашніх угідь, які можна без сумнівів зонувати досить великими деревами. Правда, і в цьому випадку краще їх декоративні різновиди.

Грунт

Другий момент стосується грунту. Чому не можна садити ялинки на ділянці? Прикмети запевняють, що дерево витягне всі корисні речовини з родючого шару землі — на частку інших рослині їх просто не залишиться. І це вже далеко не забобони. Доведено, що поблизу ялинника не виживають вишні, погано плодоносять сливи і яблуні. Навіть чагарники і тіньолюбні квіти треба видаляти на 4-5 метрів від колючого «сусідки». Загалом, бажано сто разів подумати — можна саджати ялинку біля будинку або обмежитися менш вимогливими рослинами.

Чи садять ялинку на ділянці — магічні прикмети «з викриттям»

До пожежі

У давнину ще говорили: ялина у дворі — до пожежі та фінансових втрат. Містика? Швидше — багаторічний аналіз. Смолиста дерево спалахує від будь-якої іскри як стіг сухого сіна. Це може статися, зокрема, під час грози або річного впала. Що трапиться, якщо дерево стоїть впритул до будинку, нависаючи над ним гілками? Вогонь обов’язково перекинеться на житлову будову. Навіть сьогодні це загрожує катастрофою, а в колишні часи вело до неминучого розорення сім’ї.

Про фінанси

Також погана прикмета садити ялинки на ділянці з-за особливостей їх кореневої системи. На відкритій місцевості дерево слабо пручається вітрам, воно здатне впасти на будинок в бурю або сніговий буран. Погодьтеся, тут уже фінансові втрати неминучі! Так і людські жертви цілком вірогідні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code