Що не можна дарувати — прикмети і традиції

Всі народні традиції корінням сягають у сиву історію. Деякі за століття обросли такою величезною кількістю умовностей і нюансів, що можна заплутатися. Взяти хоча б питання про те, що не можна дарувати — прикмети і забобони пропонують людям величезний перелік «табу», але наскільки серйозно до цього треба ставитися в наші дні?

Приміром, кажуть, що перли — до сліз, але мільйони жінок з радістю приймуть подібний презент і ні крапельки не засмутяться.

І чому не можна дарувати мило або інші «банно-пральні аксесуари»? Тому що одержувач вважатиме це натяком на свою неохайність і образиться? Але з року в рік величезна кількість людей отримують всілякі гелі та шампуні від колег і знайомих, зберігаючи свій душевний спокій.

Простіше кажучи, прикмети про те, які подарунки можна дарувати на день народження (або просто так), слід критично осмислювати.

Погані прикмети: що не можна дарувати і чому?

Ножі

«Спірні» презенти — всілякі колючі і ріжучі речі. Чому не можна дарувати ножі? Прикмета запевняє, що це неминуче веде до загострення відносин. Певно, спрацьовує якась історична пам’ять: у далекі, «дикі» часи гість не міг увійти в будинок зі зброєю, тим більше — прилюдно його оголити. Це було б розцінено як прояв явно ворожих намірів. Тут до сварки — рукою подати.

Дзеркала

Деякі забобони дійсно мають містичну підґрунтя. Чому не можна дарувати дзеркала, точніше — не варто приймати їх у дар? Справа в тому, що ці предмети, такі необхідні в побуті, в деяких випадках здатні ставати порталами між світами. Особливо небезпечні дзеркала старі, «з історією». Стародавнє трюмо з блошиного ринку або з бабусиного горища дійсно може виявитися небезпечним придбанням для нових господарів.

Правило легко обійти. Якщо дуже хочеться купити антикварні меблі, достатньо просто замінити безпосередньо відбивну поверхню. Правда, є ще одна досить-таки спірна прикмета: не можна дарувати дзеркала улюбленому чоловікові (чоловіка або хлопця) — нібито це негативно позначиться на його чоловічої спроможності. Але чи не занадто сувора кара за прояв жіночої турботи?

Що не можна дарувати на весілля — прикмети

Молодята вірять у прикмети, як ніхто інший. Таїнство шлюбу огорнуте щільним покривом забобонів.

  1. Кажуть, що свекрухи не можна дарувати молодій дружині або дівчині сина рушники / постільні приналежності — це до розладу відносин.
  2. Заборонено презентувати окуляри і гребінця — це змусить винуватців торжества жити чужим розумом і дивитися на світ очима дарувальника.
  3. Не можна дарувати ікони — прикмета свідчить, що це не принесе щастя, скоріше, навпаки — зруйнує світ в будинку.

Годинник — під забороною

Дуже давня прикмета — не можна дарувати годинник. Подібне дійство як би запускає зворотний відлік років і хвилин життя адресата. Але і тут небезпеки можна уникнути. Досить просто заплатити хоча б кілька копійок за вручений презент — в цьому випадку в очах Всесвіту має місце вже не дар, а покупка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code