Термін придатності крабових паличок

Скільки зберігаються крабові палички

Крабові палички колись давно, ще за часів СРСР, були рідкісним делікатесом. Зараз справа йде інакше – вони стали настільки доступні і популярні, що їх можна зустріти практично в будь-якому магазині. Крабові палички є дуже затребуваними в кулінарному мистецтві, особливо часто їх використовують для приготування салатів. Тому буде не зайвим дізнатися про те, що це за продукт і як правильно його зберігати.

Як роблять крабові палички

Як напевно вже багато знають, незважаючи на назву, у крабових паличок немає нічого спільного з крабовим м’ясом. Крабові палички є лише імітацією м’яса крабів і готуються на основі сурімі – фаршу океанічної білої риби. Є думка, що сурімі виробляють з відходів переробки риби, а тому крабові палички хоч і смачні, але абсолютно даремні. Це глибока помилка. Виготовляючи сурімі, виробники максимально видаляють жир, кров, ферменти і швидкорозчинні компоненти з рибного м’яса, після чого в ньому залишається чистий рибний білок, залізо та йод. Виходячи з цього, можна сказати, що від крабових паличок зовсім немає ніякої користі. До того ж рибний фарш роблять зі свіжої риби – вона повинна бути виловлена не пізніше 6-10 годин до початку оброблення.

Після обробки рибного м’яса до нього додають інші інгредієнти. До отриманої суміші додають форму готового продукту. Потім крабові палички підфарбовують, заморожують і розфасовують по упаковках.

Деякі виробники замість рибного фаршу використовують соєвий білок або замінники. На думку фахівців, від такого продукту краще всього відмовитися. Вони радять купувати ретельно запаковані крабові палички у надійного виробника. Крабові палички, що продаються на вагу, теж не слід купувати, так як про них можна дізнатися інформацію про складі.

Як вибрати крабові палички

Щоб крабові палички не розчарували свої смаком і якістю, їх слід вибирати, орієнтуючись по наступним критеріям:

  1. Крабові палички повинні бути зовні схожі з натуральним м’ясом крабів – мати пружну еластичну структуру і червонувате забарвлення. Занадто яскраве забарвлення продукту вказує на наявність у складі штучного барвника.
  2. Сухі і зліплені між собою крабові палички вказують на неправильні умови зберігання або використання сировини низької якості. Лід на упаковці – ще одна ознака недотримання правил зберігання.
  3. Слід купувати такі крабові палички, у складі яких мінімальна кількість штучних добавок. Також важливо звернути увагу на кількість сурімі – натурального рибного філе повинно бути 25-45 %. Нормальне співвідношення сурімі в продукті легко перевірити – крабові палички повинні легко відділятися від обгортки.
  4. Хоч крабові палички і доступний продукт, вони не можуть занадто дешево коштувати. Продукт з низькою ціною може вказувати або на штучний склад, або на погану якість сировини.
  5. Після розморожування крабові палички повинні зберігати як смак, так і консистенцію. Вони ні в якому разі не повинні бути занадто вологими і занадто «гумовими».

Термін зберігання крабових паличок

  1. Якщо зберігати заморожені крабові палички в морозильній камері при температурі -18 градусів, вони будуть придатні в їжу протягом 2 місяців з дня виготовлення.
  2. Розморожений продукт слід вжити протягом 3 діб і зберігати у холодильній камері від +2 до +6 градусів.

Зверніть увагу, що піддавати крабові палички повторному заморожуванню не можна. Це згубно відбивається на їх смак і текстуру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code