Сороконіжка — прикмета вогкості або хороших новин?

Є такі живі істоти, які викликають інстинктивне неприйняття у людини. Многолапая, патологічно рухлива сороконіжка — явний приклад. Бажання негайно знищити таку гостю виникає вмить. Єдина перешкода — народна прикмета (сороконіжка, на думку наших предків, може відмовитися добрим вісником).

З’явився несподіваний «прибулець» в приміщенні — чекай важливого повідомлення. А вбивати посланців долі — як-то неправильно, погодьтеся.

Сороконіжка будинку— прикмета «кліматична»

Насправді все прозаїчніше. Ці комахи люблять воду, тому найчастіше заводяться в сирих місцях. На лоні природи вони живуть на тіньовій стороні, під великими, вкопаними в землю каменями, поблизу трухлявих пеньків.

Раптова поява стоноги в квартирі — прикмета, яка повідомляє про високий рівень вологості.

У ванній кімнаті подібне сусідство може попереджати про подтекающих трубах, у звичайній кімнаті — про погано відрегульованих вікнах, промерзають кутах або про настання тривалого дощового періоду.

Предки радили не вбивати таких гостей, а просто «виганяти» з будинку — якщо сусідство з ними здається дуже неприємним.

Існує прикмета: якщо у вас вийде акуратно винести комаху за поріг і випустити на волю, інші особини підуть самі.

Гуманізм частково пояснюється практичними міркуваннями — стоноги активно винищують інших комах, які доставляють набагато більше проблем (бліх, міль і тарганів). А ось для людей або домашніх вихованців ці малосимпатичні створення абсолютно нешкідливі.

Багатоніжка в квартирі — прикмета «неправильного» прибирання

Поява стоніг не говорить про неохайності господині — соромитися тут нічого. Але в тих випадках, коли многолапые гості почувають себе дуже привільно, можна припустити наявність в будинку постійного джерела вологи. Варто перевірити шланги посудомийки або пральної машинки — немає там ушкоджень? При прибиранні необхідно уникати затікання води під плінтуса і добре витирати підлогу. Не слід також залишати мокрі ганчірки у відрі, краще висушувати їх на батареї або на сонечку.

Самим краєчком стосується містики тільки одна прикмета: побачити стоногу в будинку можна в тому випадку, коли господиня забирається в «заборонені» дні (маються на увазі церковні свята та неділю).

Природно, це звичайний забобон, але раніше, коли до біблійними заповітами прислухалися всерйоз, поява багатоніжок могло бентежити людей — як звинувачення в порушенні божих заповідей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code