Старі прикмети

Чим довше існує прикмета, тим більше до неї довіри – адже її правдивість випробувало на собі не одне покоління людей. Давайте розберемося, які старі народні прикмети актуальні і сьогодні.

Прикмети старих людей

Старики – справжнє джерело всіляких прикмет, причому їх вони за своє довге життя встигли випробувати на собі багаторазово. Так що і нам варто до них прислухатися. Найчастіше від дідусів і бабусь можна почути такі старі забобони:

 1. Не свисти в хаті – грошей не буде.
 2. Не їж перед дзеркалом – всю красу місяць проїси.
 3. Не просыпай сіль – лаятися будеш.
 4. Не одягай річ навиворіт – будеш битим.
 5. Не можна дарувати годинник в якості подарунка – це до смерті обдаровуваного, або до кінця дружби між ним і дарувальником.

Трохи докладніше розповімо про інших старих прикмети:

Про поріг

Не можна давати нічого через поріг, а також обніматися і прощатися з людиною, яка вже переступила через поріг, стоячи в будинку. І сидіти на порозі теж не можна.

Коріння прикмети йдуть в античність, коли під порогом ховали останки предків – вважалося, що вони будуть оберігати оселю і домочадців від неприємностей. Але турбувати дух предків зайвий раз не можна – особливо надокучливих вони можуть забрати з собою. Тому, до речі, повертатися додому з півдороги теж не варто.

Про Фотографії

Не можна фотографувати сплячих людей.

Старі люди негативно ставляться до фотографування як до такого і особливо до того, щоб фотографувати сплячих. Марновірству цього вже більше століття – в 19 столітті було прийнято робити фото померлих так, як ніби вони просто заснули. Звідси і пішла «прикмета навпаки» – зробив фото сплячого, як знати, може він після цього і не прокинеться. А якщо й прокинеться, то ненадовго.

Про ІН

Не можна святкувати 40 років – це до швидкої смерті.

Число 40 має особливе значення – у різних релігіях його пов’язують зі світом мертвих. На Русі через 40 днів після смерті було прийнято перевіряти, чи йде процес розкладання, або ж мощі залишилися нетлінними (ознака святості). Так і душа померлого залишає наш світ, як прийнято вважати, лише через 40 днів. Ось чому святкувати 40-річчя пишно й гучно – значить, насміхатися над магічною цифрою, ніж можна і накликати хвороби, і навіть швидку загибель.

Старі народні прикмети

Ну і ще кілька прикмет, які напевно кожен з нас хоча б раз чув у дитинстві:

 1. Перед далекою дорогою треба присісти «на коня», щоб дорога пройшла гладко
 2. Не можна ні про що домовлятися, прощатися і купувати що-небудь на перехресті – там чорти водяться.
 3. Не можна їсти з ножа – мова «гострим» стане.
 4. Дівчині не варто сидіти на розі – заміж не вийде.
 5. Стать не підмітають від центру кімнати до порога – інакше грошей у будинку не буде.
 6. Шапку не можна класти на стіл – до розорення.
 7. Після заходу сонця не виносять сміття – до збитків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code