Сидіти на підвіконні — прикмета

Будинок людини, його житло — та сама фортеця, в якій можна сховатися від оточуючих злих сил. Щоб рідні стіни повною мірою виконували свої охоронні функції», потрібно дотримувати деякі правила. Наприклад, чому не можна сидіти на підвіконні?

Прикмета запевняє, що в цьому випадку людина виявляється в уразливому становищі, адже він ніби перебуває відразу в двох світах. При високому ступені невезіння можна стати містком, по якому в домашню фортецю проникне «потойбічне зло.

Сидіти на підвіконні — прикмета для людей

Залучення потойбічних сил

Вікна і дверні прорізи при будівництві будинків захищалися особливо ретельно — щоб небажані, незримі «візитери» не зуміли потрапити всередину. Поріг, наприклад, робили особливо високим. І не дай Бог затнутися за нього — це до біди або хвороби! Виходити на вулицю через вікно або сидіти на ньому (особливо — при відкритих стулках) — показувати нечисті альтернативний шлях для проникнення в будинок. Тут не спрацюють ні завіски з обережними візерунками, ні охоронна в’язь дерев’яних наличників.

Незаміжнім дівчатам

Дівчатам така поведінка заборонялася з іншої причини.

Бабки передрікали тим, хто намагається присісти на віконце, доля вічних холостячок.

Вважалося, що хлопці не зацікавляться потенційними нареченими, які регулярно виставляють себе на огляд цілої вулиці. Зате «нечистий» може спокуситися такою красунею, зачастит до неї в гості та й підкорить своїй волі. Тут вже можна про життя турбуватися, а не думати про весілля.

Підвіконня — прикмети з тваринами

Оскільки з магічної точки зору вікна та двері — найбільш слабкі місця у захисті будинку, на стеклах частенько малюють охоронні символи. На Сході радять до верхньої рами прикріплювати дзеркала відбиваючою поверхнею назовні — щоб відкидати геть будь-яке зло, що приходить ззовні. А в якості особливого варта можуть виступати тварини, які бачать істот з «тонкого світу».

Коти і птиці

  1. Наприклад, кіт на підвіконні — прикмета добра. Муркіт стежить, щоб нечисть не проникла всередину житла.
  2. Птахи — посланці Богів. Якщо вони намагаються потрапити в будинок через вікно, людину чекає якась звістка. Саме тому птах на підвіконні — прикмета, що говорить про якийсь швидкої і важливої новини. Якою вона буде — дорою чи злий? Це залежить від виду конкретного пернатого гостя.
  3. Ворон попереджає про наведеному ззовні негативі, а голуб може бути передвісником щасливих змін.

Павучки

Павуки також виступають у ролі «провісників». Їх поява радить підготуватися до візиту гостей або швидкого зміни сімейного статусу. Якщо на очі попався павук на підвіконні — прикмета радить придивитися до нього уважніше. Спустився з внутрішньої сторони вікна — до зустрічі, сидить по той бік рами, ближче до вулиці — до розлуки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code