Цікаві факти про Бетховена

Цікаві факти про Бетховена

Цікаві факти про Бетховена – це чудова можливість дізнатися, як створювалася класична музика у жанрах романтизму і класицизму. Твори Бетховена входять в число найбільш виконуваних композицій на планеті.

Людвіг ван Бетховен писав у всіх музичних напрямках відомих на той час. Пропонуємо вашій увазі найцікавіші факти з життя Бетховена.

16 цікавих фактів про Бетховена

 1. Роботи Бетховена справили великий вплив на симфонізм 19 і 20 століть.
 2. Любов до музики у Бетховена розвинулася завдяки його батькові, який всіляко прагнув розвинути талант у свого сина. Щось подібне спостерігалося і в дитинстві Вольфганга Моцарта (див. цікаві факти про Моцарта).
 3. Ще в ранньому віці Бетховен освоїв гру на клавесині і скрипці.
 4. Людвіга ніколи не турбував його зовнішній вигляд. Внаслідок цього він нерідко з’являвся в суспільстві в неохайному вигляді.
 5. Цікавий факт, що як-то раз Бетховен зупинив свій концерт після того, як деякі глядачі почали між собою спілкуватися. Потім він навіть назвав цих людей свинями.
 6. При першій зустрічі з імператрицею Бетховен замість низького поклону перед нею, ледь торкнувся свого головного убору.
 7. Бетховену важко давалася математика, зокрема множення цифр і чисел.
 8. Відомий випадок, коли композитор відмовився виступати перед гостями князя, який жив у розкішному особняку. Коли в знак протесту Людвіг закрився в одному з приміщень, князь попросив прислугу виламати двері. В результаті Бетховен зі скандалом вийшов з маєтку, встигнувши сказати, що князів багато, а Бетховен на землі тільки один.
 9. Цікавий факт, що для приготування кави Бетховен використовував завжди рівно 64 зерна.
 10. Бетховен повністю втратив слух у віці 27 років. Тим не менш, він продовжував складати музику, створивши безліч геніальних творів.
 11. У житті музиканта було чимало жінок, але ні з однією з них він так і не узаконив відносин. Крім цього, Бетховен не залишив після себе нащадків.
 12. Цікавий факт, що Бетховен був прихильником Великої французької революції. Однак коли Наполеон вирішив оголосити себе імператором, він сильно розчарувався в цій людині.
 13. Оглохнувши, композитор спілкувався з співрозмовниками за допомогою зошита. Після прочитання записів, від відповідав людям вголос.
 14. Чи знаєте ви, що свої найпопулярніші твори Бетховен написав будучи вже глухим?
 15. Спори про справжню дату народження геніального музиканта ведуться і сьогодні.
 16. За своє життя Людвіг ван Бетховен написав лише одну оперу – «Фіделіо».

Це були найцікавіші факти про Бетховена. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти з життя великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code