цікава інформація про моцарта

Цікаві факти про Моцарта

Цікаві факти про Моцарта розкажуть вам про життя та досягнення цього великого композитора. Багато хто вважає його геніальним музикантом в історії, чиї твори досі виконуються у всіх філармоніях світу.

Нижче ви познайомитеся з самими цікавими фактами з життя Вольфганга Амадея Моцарта.

16 цікавих фактів про Моцарта

 1. В сім’ї Моцартів народилося 7 дітей, але в живих залишилися тільки 2 дитини – Вольфганг і Марія Анна. При цьому обидві дитини володіли чудовими музичними здібностями.
 2. Моцарт був і залишається самим молодим кавалером ордена Золотої шпори.
 3. Коли австрійському вундеркінд ледь виповнилося 5 років, він почав писати невеличкі п’єси.
 4. Цікавий факт, що в 6-річному віці, крім клавесина, Моцарт майже самостійно навчився грати на скрипці.
 5. До 10 років Вольфганга Амадея Моцарта лякало звучання труби. Дитині було важко переносити надто різкий і гучний звук.
 6. Моцарт, як, втім, і його сестра, ніколи не ходив у школу. Батько сам навчав дітей грамоті.
 7. Чи знаєте ви, що в дитинстві хлопчика цікавили будь-які дисципліни? Наприклад, коли батько почав навчати його математики, Моцарт списував цифрами всі стіни та підлога.
 8. Коли глава сімейства навчав сина грі на клавесині, він зав’язував йому очі. Так само він часто накривав клавіші інструмента тканиною, після чого Моцарту належало без помилок виконати ту чи іншу мелодію. В той час подібні трюки цінувалися більше, ніж віртуозна гра.
 9. Цікавий факт, що в 7-річному віці Моцарт склав вже 4 сонати, а в 8 років написав свою першу симфонію.
 10. У дитинстві Моцарт ледь не помер від тифу, а пізніше, захворівши віспою, на 9 днів втратив зір.
 11. Одним з наставників хлопчика був Йоганн Християн Бах – син відомого композитора.
 12. Одного разу імператор Йосип 2 влаштував музичне змагання між Моцартом і Антоніо Сальєрі. Кожному належало створити комічну оперу. Переможцем у цьому поєдинку вийшов Сальєрі.
 13. Коли Моцарт, будучи вже зрілим чоловіком, почув гру юного Бетховена, він прийшов у невимовний захват. Він навіть хотів стати вчителем талановитого хлопчика, але тому потрібно було повертатися додому в інше місто.
 14. Цікавий факт, що всесвітньо відома опера Моцарта «Весілля Фігаро» за життя композитора було дуже холодно прийнята глядачами. Після 9 показів на сцені її вирішили виключити з репертуару. Однак через кілька років Сальєрі знову почав виконувати оперу, оскільки вважав її геніальним твором.
 15. На момент смерті 35-річний Моцарт був настільки бідний, що родичам довелося поховати його у дешевій труні і без усяких почестей. Більш того, віртуоз знайшов спокій в загальній могилі, де разом з ним були поховано ще кілька жебраків.
 16. Існує поширена версія, ніби отруїв Моцарта Сальєрі, проте ніяких підтверджень цієї гіпотези немає. Таке припущення вперше з’явилося в одній з «Маленьких трагедій» Олександра Пушкіна.

Це були найцікавіша інформація про Моцарта. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *