цікаві факти про Распутіна

Цікаві факти про Распутіна

Цікаві факти про Распутіна дозволять вам з різних сторін подивитися на цю історичну особистість. Одні вважали його «Старцем» і «Божою людиною», а інші називали «Святим чортом». Далі ми розглянемо найбільш цікаві факти з життя Григорія Распутіна.

16 цікавих фактів про Распутіна

 1. Коли учасник культової групи «Boney M» Боббі Фаррелл виконував композицію «Rasputin», він нерідко ставав перед глядачами в образі героя пісні. Цікавий факт, що Боббі помер у Петербурзі 30 грудня – в той же день і в тому ж місті, де був застрелений і сам Григорій Распутін.
 2. Офіційним роком народження Распутіна прийнято вважати 1869 р., але насправді він може не відповідати дійсності. У різних джерелах значаться дати від 1864 до 1872 року. Прагнучи перебільшити свій вік, щоб більше бути схожим на «старця», Григорій навмисно «накидав» собі зайві роки.
 3. Прізвище «Распутін» бере своє походження не від поняття «розпуста», а від слів «бездоріжжя» або «роздоріжжі».
 4. З приходом до влади більшовиків група робочих витягла з могили тіло Распутіна, бажаючи спалити на вогнищі «друга сім’ї» Миколи 2. Коли небіжчика охопило полум’я, він нібито сів у вогні, викликавши жах у розташованих поруч пролетарів. Таке явище цілком могло статися: від високої температури сухожилля трупа могли скоротитися, зігнувши тіло в області попереку та ніг в колінах.
 5. Цікавий факт, що в молодості Распутін побував у багатьох святих місцях, у тому числі на горі Афон та Єрусалимі.
 6. Після свого паломництва Григорій Распутін приїхав у Петербург, де почав зав’язувати знайомства з видатними священнослужителями. Після цього про нього почали говорити, як про «Божий людині».
 7. З сім’єю Романових Распутіна познайомила дочка одного чорногірського вельможі.
 8. Імператриця Олександра Федорівна була дуже прив’язана до «старця». Багато в чому це пояснювалося тим, що він допомагав цесаревичу Олексію боротися з гемофілією – хворобою, при якій кров не згортається. Цікаво, що як тільки Распутін брав хлопчика на руки, тому відразу ставало краще.
 9. Згодом Григорій Юхимович змінив своє прізвище на «Распутін-Нових», оскільки скаржився, що його однофамільцями є багато жителів села, в якій він народився.
 10. Коли Распутін на час приїжджав в своє село, до нього приходило велика кількість жінок. З цієї причини церква звинувачувала його в розпусті і в лікуванні без диплома. Однак довести свою правоту церква так і не змогла.
 11. Синод попереджав Миколи 2 про згубний вплив Распутіна і радив цареві перестати з ним спілкуватися. Після того, як «старець» побився з єпископом, він вважав за краще відправитися в паломництво в Єрусалим.
 12. Ще за життя Григорій Распутін опублікував 2 книги, в яких також були і його пророцтва. І хоча чимало його пророцтв виглядало безглуздо, в той же час були і ті, які збулися. Так він писав, що благополуччя вінценосної сім’ї буде продовжуватися тільки до тих пір, поки він буде живий.
 13. Завдяки старанням Распутіна Перша світова війна (1914-1918) розпочалась на 2 роки пізніше, ніж могла б. Він умовив царя не втручатися в конфлікт на Балканах, припускаючи, що війна принесе звичайним людям багато горя.
 14. Цікавий факт, що у 1914 р. на Григорія Распутіна було здійснено перший замах. Його вдарила ножем у живіт якась Хіонія Гусєва. Проте йому все-таки вдалося вижити.
 15. Распутін був по-звірячому убитий в ніч на 30 грудня в петербурзькому палаці Юсупових. Згідно з офіційною версією, спочатку вбивці нагодували «святого» отруєними тістечками, але отрута не подіяла. Потім вони не менше 3-х разів вистрілили в Григорія Юхимовича, побили, замотали в синю тканину і кинули в Неву.
 16. Розслідування вбивства Распутіна тривало понад 2,5 місяців. Але після зречення Миколи 2 від престолу справу було закрито, а слідчий відправлений під арешт.

Це були найцікавіші факти про Распутіна. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти з життя великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *