цікаві факти про лондон

Цікаві факти про Лондон

Цікаві факти про Лондон – це чудова можливість поринути в атмосферу одного з найдавніших міст світу. Сюди щорічно приїжджає безліч туристів, щоб подивитися на знаменитий лондонський Біг-Бен, Букінгемський палац, Тауерський міст і багато інших визначні пам’ятки.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Лондон.

24 цікаві факти про Лондон

 1. Лондон був заснований в 47 році нашої ери.
 2. Місто є головним політичним, культурним та економічним центром Британії.
 3. В Тауері, місцевої фортеці, за воронами що мешкають на її територіями стежить спеціальна людина. За одним переказом, Великобританія впаде відразу після того, як птахи покинуть фортецю.
 4. Цікавий факт, що в Лондоні будь-який бажаючий може замість традиційного таксі викликати таксі – кінний екіпаж.
 5. Лондон найбільше місто ЄС, і 2-й за величиною в Європі.
 6. Цікаво, що римляни, які побудували Лондон, називали це місто на свій манер – Лондиніум.
 7. У період 1825-1925 рр. Лондон вважався найбільшим містом на планеті.
 8. Якщо ви захочете днем проїхати по центру Лондона на машині, то для цього вам доведеться сплатити – 10 фунтів стерлінгів.
 9. Насправді знаменитий «Біг-Бен» є не вежею, як вважають багато хто, а дзвіницею. Сама ж вежа називається «Елізабет».
 10. У Лондоні можна побачити пам’ятник Джорджу Вашингтону. Цікавий факт, що монумент встановлений на привезену з Америки землю, так як ще за життя політик заявив, що «його нога більше не ступить на англійську землю». В результаті, владі вдалося знайти таке оригінальне рішення.
 11. Під поверхнею Лондона протікає 20 відведених в труби річок.
 12. Чи знаєте ви, що в цій столиці розмовляють більш ніж 300 мовах, що робить Лондон найбільш багатомовним містом на Землі. Але безперечно – англійську тут знають всі.
 13. Англійці дуже серйозно ставляться до своєї культури і традицій. Внаслідок цього, констебль Тауера має право вимагати від вхідних в гавань кораблів – бочку рому.
 14. За законом людина, що хворіє на чуму не має права викликати таксі.
 15. З 1907 р. всі лондонські автобуси стали фарбувати в червоний колір, хоча до цього вони були різних кольорів і відтінків.
 16. В одному столичному музеї зберігається колекція предметів, забутих пасажирами у місцевому метрополітені. Цікавий факт, що серед експонатів можна побачити людський череп, самурайський меч і навіть труну.
 17. У лондонському аеропорту Хітроу відбувається найбільша кількість зльотів і посадок літаків, ніж в якому-небудь іншому аеропорту на планеті.
 18. Після масштабної пожежі, що сталася в Лондоні в 1666 р., без житла залишилися 70 000 з 80 000 жителів міста. При цьому у вогні тоді загинули всього 8 осіб.
 19. У 1828 у Лондоні відкрився перший у світі зоопарк.
 20. У Лондоні налічується більше 1000 вулиць.
 21. Те, що Лондон є дощовим містом – є міфом. Більш того, він вважається одним із самих сухих європейських міст. Столицю Великобританії можна швидше назвати похмурою.
 22. Цікавий факт, що автобуси в Лондоні ходять протягом круглих діб.
 23. Від Лондона до Парижа на поїзді можна доїхати всього за 2 години.
 24. Британська столиця стала першим в історії містом, прийняшим 3 Олімпіади (1908,1948 та 2012).

Це була найцікавіша інформація про Лондон. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни– підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code