Цікаві факти про Махачкалу

Цікаві факти про Махачкалу

Цікаві факти про Махачкалу – це чудова можливість дізнатися більше про російські міста. Вона розташовується на узбережжі Каспійського моря, будучи найбільшим містом Північно-Кавказького регіону. Махачкала являє собою великий туристичний і лікувально-оздоровчий центр з безліччю різних санаторіїв. Крім цього тут зосереджено чимало культурних та історичних пам’яток.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Махачкалу.

12 цікавих фактів про Махачкалу

 1. Махачкала – столиця Дагестану, була заснована в 1844 р.
 2. За час свого існування Махачкала носила такі назви, як – Петровське та Петровськ-Порт.
 3. Махачкала неодноразово входила в ТОП-3 «найбільш упорядкованих міст Росії» (див. цікаві факти про Росію).
 4. В місті проживають представники кількох десятків національностей. Варто зазначити, що тут сильно розвинене «кумівство», практично у всіх областях життя.
 5. Махачкалинці відрізняються особливою гостинністю і наявністю моральних якостей.
 6. За останні декілька років обсяг промислової продукції в Махачкалі зріс майже в 6 разів.
 7. На місцевих підприємствах здійснюється оборонна, металообробна, електронна, лісова і рибопереробна продукції.
 8. У Національній бібліотеці Махачкали зберігається приблизно 1,5 млн книг.
 9. У 1970 р. в Махачкалі сталося потужний землетрус (див. цікаві факти про землетруси), у результаті якого серйозно постраждала інфраструктура міста. Було повністю зруйновано 22 і частково 257 населених пунктів. Загинула 31 людина, а 45 000 махачкалінців залишилися без даху над головою.
 10. Літо в Махачкалі триває протягом приблизно 5 місяців.
 11. У Махачкалі представлені всі світові релігії, крім буддизму. При цьому, близько 85% городян сповідує іслам суннітського толку.
 12. В центрі міста знаходиться одна з найбільших мечетей Європи, споруджена за образом відомої стамбульської «Блакитної мечеті». Цікаво, що спочатку мечеть була розрахована на 7 000 осіб, проте з часом її площу розширили більш, ніж у 2 рази. В результаті, сьогодні в ній можуть знаходитися до 17 000 парафіян.

Це були найцікавіші факти про Махачкалу. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code