Цікаві факти про Ростов-на-Дону

Цікаві факти про Ростов-на-Дону

Цікаві факти про Ростов-на-Дону – це прекрасна можливість дізнатися більше про південно-західному регіоні Росії. В цьому місті розташована безліч історичних і природних пам’яток, подивитися на які приїжджає безліч людей.

Пропонуємо вашій увазі найцікавіші факти про Ростов-на-Дону.

18 цікавих фактів про Ростові-на-Дону

 1. Ростов-на-Дону є найбільшим з південних міст РФ.
 2. Ту частину міста, яка розташовується на лівому березі річки Дон, ростовчани називають Левбердон. Тут побудовано безліч готелів, баз відпочинку та розважальних закладів.
 3. Цікавий факт, що в Ростові-на-Дону можна побачити руїни споруд, побудованих ще 5 тисячоліть тому.
 4. Ростов розташований одночасно в 2-х частинах світу. Південний берег Дону відноситься до Азії, а північний – до Європи.
 5. Спочатку на місці міста була побудована цитадель для захисту від супротивників. Пізніше це місце почало активно заселятися людьми і в кінцевому рахунку стало великим населеним пунктом.
 6. Ростов-на-Дону має вихід до Азовського, Чорного, Каспійського, Балтійського і Білого морів (див. цікаві факти про морях і океанах).
 7. Ростов-на-Дону входить в ТОП-10 міст РФ за чисельністю населення. Сьогодні тут проживає понад 1,1 млн осіб.
 8. Чи знаєте ви, що в 2010 р. в місті була зафіксована максимальна температура повітря +40,1 ⁰С?
 9. Ростову-на-Дону притаманні такі неофіційні назви, як «Південна столиця Росії», «Ростов-тато» і «Ворота Кавказу».
 10. Після того, як в 1935 р. в Ростові-на-Дону почав працювати великий завод «Ростельмаш», в місті був побудований найбільший у Росії драматичний театр. Цікавий факт, що глядацька зала театру за формою повторює обриси трактора.
 11. У розпал Другої світової війни Ростов-на-Дону був двічі окуповане німецькими загарбниками. Місто зазнало сильного руйнування. Фашисти знищили близько 12 000 споруд.
 12. Цікаво, що в Ростові-на-Дону 2 рази в рік відбувається масштабна висадка дерев. За день висаджується до 20 000 саджанців.
 13. У 1987 р. в місті народився мільйонний житель.
 14. Місцевий Північне кладовище належить до числа найбільших у Європі. Його площа становить 360 га.
 15. Цікавий факт, що під час Голокосту в Ростові-на-Дону фашисти розстріляли близько 27 000 чоловік. Це був наймасштабніший розстріл євреїв в історії Росії.
 16. Найдавнішою спорудою Ростова є Ливенцовская фортеця, зведена понад 500 років тому.
 17. У 1929 р. в Ростові-на-Дону була відкрита перша в Росії АТС, яка обслуговує близько 6000 абонентів.
 18. У 1993 р. був відкритий меморіальний комплекс «Невинно убієнним». У загальній складності в Ростовській області було репресовано понад 90 000 чоловік.

Це були найцікавіші факти про Ростові-на-Дону. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про містах і країнах – підписуйтесь на сайт interesnyefakty.org.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code