Цвіркун – прикмета швидкої удачі і благополуччя

Незважаючи на те, що більшість прийме позиціонують цвіркуна як охоронця домашнього затишку і захисника від сил зла, мало хто радіє його присутності в житловому приміщенні. Нічні «концерти» комахи можуть вивести з себе навіть найбільш спокійних представників людства.

Однак, перш ніж починати військові дії проти непроханого гостя, подумайте. «Пісні» цвіркуна, можливо, принесуть вам удачу, а ось його ліквідація загрожує чималими неприємностями. Принаймні, саме так стверджують прикмети, хоча не всі з них настільки однозначні.

Цвіркун в будинку – прикмета позитиву

У східних країнах до сверчкам ставляться з повагою. Там не чекають, коли комаха вшанує своєю присутністю житло, а самі приносять його в будинок, селять в банках, дерев’яних або картонних коробках, забезпечують їжею і водою. Вважається, що таким чином можна залучити до себе удачу.

Згідно слов’янським прикметами, цвіркун в будинку обіцяє наступне:

  1. Важко хворій людині стрекіт цвіркуна віщує швидке одужання.
  2. Вагітній жінці – легкі пологи і здорового немовляти.
  3. Незаміжнім дівчатам і неодруженим хлопцям – швидке весілля.
  4. Присутність цвіркуна обіцяє багатство дому, в якому він оселився. Чим голосніше стрекоче комаха, тим істотніше прибуток.
  5. «Пісні» цвіркуна можуть бути ознакою добрих звісток.

Цвіркун вважається хранителем сімейного щастя. Він захищає домочадців від пристріту і псування, дарує позитивні емоції, проганяє тугу. Існує повір’я, що в тіло цвіркуна вселяється душа померлого чоловіка і своїм співом» втішає вдову і зменшує її біль від втрати коханої.

Мертвий цвіркун – прикмета нещастя

Найчастіше про негативні події говорять прикмети, що стосуються вбивства або виселення цвіркуна з дому. В цьому випадку можлива хвороба, розорення і навіть смерть одного з домочадців.

Літає по хаті цвіркун попереджає про пожежу. Раптово яке обірвалося стрекотіння пророкує нещастя. Аналогічне тлумачення має прикмета про активність комахи в світлий час доби.

Існує повір’я, що цвіркун, стрекочущий вдень, виживає сім’ю чи одного з її членів з дому. Це зовсім не означає, що комусь доведеться залишитись без даху над головою. Можливо, комаха передбачає купівлю нового житла або зміну місця проживання у зв’язку з іншими, не менш щасливими обставинами.

Тим, у кого «нічні концерти» цвіркунів викликають стійке неприйняття і загрозу нервового зриву, а вбивство душа не сприймає, доведеться запастися снодійним і заспокійливим. Живуть ці комахи 3 – 4 місяці, а зловити їх і вигнати з дому, не заподіюючи шкоди, вдається небагатьом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code