Як побачити домовика

Наші предки знали, де живе домовик — звичайно ж, в самому затишному містечку, за піччю. А в квартирах? Або у сучасних котеджах? Як можна побачити домовика і переконатися в його існуванні? На жаль, ці містичні зберігачі не надто охоче йдуть на контакт з людиною, тому про їх присутність можна (здебільшого) тільки здогадуватися.

Як побачити домовика в будинку?

Де мешкає?

Власникам приватних садиб особисто познайомитися з «дідусем» трохи простіше — він віддає перевагу темні, затишні куточки, яких у старих будинках зазвичай предостатньо. Це може бути горище або підвал, лазня або сарай. Іноді вдень будинкові ховаються під сходами. Причому, якщо вірити чутці, виключно під третьою сходинкою зверху. У предків були свої хитрощі, що дозволяють побачити домовика в домашніх умовах. Наприклад, простежити, куди найчастіше дивиться кіт, а потім поглянути на це місце через сито або кінський хомут.

Як виглядає?

В «людському» обличчя господар садиби з’являється вкрай рідко. Вдень його точно не знайти — це не той час, коли потойбічні сутності відчувають себе привільно. Якщо пощастить, можна побачити домовика вночі — у вигляді невеликого пухнастого грудки, що нагадує шматок хутра або клубок ниток і пилу. Іноді «дідусь» постає у вигляді тварини — того ж кота або собаки. Правда, таке явне доказ своєї присутності він демонструє у виняткових випадках — коли потрібно подати людям знак, про щось попередити.

Коли можна зустріти?

Але як побачити домовика в квартирі, коли ні хомутів, ні горищ з сараями поруч немає? Простіше всього це зробити у сні. Точніше, в момент раптового пробудження. Буває, що люди, лежачи в ліжку в стані напівдрімоти, ясно відчувають поруч з собою якусь живу істоту. Воно здатне присісти поруч на ліжко, рипнувши пружинами, або видертися прямо на груди людині. Якщо в цей момент відкрити очі, можна побачити неясний силует, який, швидше за все, негайно розтане. Якщо ж домовик на прощання погладить по щоці — прикмета обіцяє будинку спокій і процвітання.

Що робити, якщо побачив домовика?

Не турбувати, не хвилюватися

Домовик — істота неоднозначне. З одного боку — охоронець і захисник. Але в деяких ситуаціях «дідусь» здатний доставити своїм «сусідам» масу неприємностей. Він уразливий, злопам’ятний, має досить важким, погано уживався характером. Не варто зайвий раз дратувати нав’язливим увагою. Правда, з домашніми тваринами старий непогано ладнає, так і до маленьких дітей ставиться прихильно. Якщо дитина побачив домовика — не треба боятися, нічого поганого це не обіцяє.

Попереджений – значить озброєний

Дізнатися про настрої зберігача досить просто і без візуального контакту. Якщо краде речі, гримить посудом, грюкає дверцятами шаф — явно чимось незадоволений. На користь відносинам піде генеральне прибирання — чистоту «дідусь» високо цінує. А ось ганятися і підглядати за ним все ж не рекомендується, треба буде — сам здасться. До чого побачити домовика наяву? Швидше за все, це обіцяє серйозні проблеми у найближчій перспективі — без крайньої потреби домашній охоронець на контакт з людиною не піде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code