Як швидко розморозити тісто

Як швидко розморозити тісто

Не завжди є бажання самостійно замішувати тісто, до того ж іноді на це просто не вистачає часу. У такому випадку можна використовувати готове заморожене. Перед випіканням його потрібно розморозити, причому іноді це потрібно робити швидко. Для швидкого розморожування є спеціальні прийоми і правила, якщо їх не знати, то тісто не тільки не підніметься, але і втратить смакові якості. Іншими словами, випічка буде безнадійно зіпсована.

Способи розморожування тіста

Простіше і надійніше всього дати тісту час розтанути самостійно на нижній полиці холодильної камери. Але, на жаль, на це буде потрібно близько 10-12 годин. Так що ж робити, якщо часу на разморозку тіста набагато менше?

Спосіб № 1

Завдяки цьому методу тісто розтане набагато швидше, ніж при використанні холодильної камери, — на це знадобиться 2-5 годин. Час процедури залежить як від виду тіста, так і від його ваги.

 • Вийміть тісто з упаковки, помістіть на плоске блюдо або на обробну дошку і накрийте рушником.
 • Залиште відтавати в природних умовах, не забуваючи щогодини його перевертати, щоб процес розморожування протікав рівномірно. Якщо напівфабрикат скручений в рулон, через 2 години його можна буде розвернути.

Спосіб № 2

Наступний прийом швидкого розморожування тіста актуальне в сезон опалення, так як потрібно гаряча батарея. Так тісто можна розморозити протягом години.

 • Не розкриваючи упаковки, викладіть продукт на підставку і поставте на радіатор опалення. Нехтувати підставкою категорично не рекомендується.
 • Періодично перевертайте тісто з одного боку на іншу.

Спосіб № 3

Швидко розморожується тісто за допомогою мікрохвильової печі — не більше 20 хвилин. Таким методом краще користуватись лише за крайньої необхідності, так як він може не кращим чином вплинути на властивості продукту, до того ж можна не догледіти, і тісто почнеться локально покриватися скоринкою.

 • Перед розморозкою в мікрохвильовій печі потримайте тісто на нижній полиці холодильної камери близько 45 хвилин. В такому випадку подальше розморожування в мікрохвильовій печі буде відбуватися без втрати якості.
 • По закінченні підготовки дістаньте продукт з упаковки, покладіть в спеціальну скляну тару НВЧ і прикрийте кришкою так, щоб залишилася невелика щілина.
 • Активуйте режим «Розморожування». Якщо такого немає, виставите потужність на 90-100 ват. Поставте таймер на 10-15 хвилин. Через кожні півхвилини ставте мікрохвильовку на паузу, щоб перевернути тісто. Це обов’язково потрібно робити, щоб не допустити перегрівання тіста.
 • Якщо зазначеного часу виявилося недостатньо, розморожуйте тісто довше, не забуваючи постійно його повертати.

Спосіб № 4

Всього за пару-трійку хвилин тісто розморожується за допомогою духової шафи. Однак при цьому дуже легко пересушити напівфабрикат, що зробить його непридатним для випікання.

 • Розігрійте духовку протягом 10 хвилин при 70-градусному режимі.
 • З тіста видаліть упаковку і покладіть його на деко, в який попередньо застелений подвійним шаром пергаменту і посипаний борошном.
 • Надішліть продукт в духовку на середню полицю, на пару хвилин. Якщо боїтеся зіпсувати тісто високими температурами, можна вимкнути духову шафу після того, як у нього помістили напівфабрикат. За рахунок цього розморожуватися тісто буде довше, зате знижується ймовірність його пересушування.

Спосіб № 5

Для останнього методу швидкого розморожування тіста необхідна тепла вода. Розморожування тіста в такому випадку відбувається протягом 2 годин.

 • Загорніть тісто у декілька поліетиленових пакетів. Важливо уберегти його від попадання вологи, інакше воно зіпсується.
 • Далі занурте напівфабрикат в ємність з теплою водою. Щоб продукт швидше розморозився, слід змінювати вистиглу воду на теплу кожні 5-10 хвилин.

Перераховані варіанти розморожування є найбільш дієвими, але не кожен з них підійде до будь-якого виду тіста. Адже в кожному тісті різні компоненти, деякі з них не переносять різкого перепаду температури. Особливо примхливі в цьому відношенні і листкове дріжджове тісто.

Розморожування листкового тіста

Щоб не зіпсувати листкове тісто, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 • Найкраще розморожувати його в природних умовах, тобто при кімнатній температурі. Через 3-4 години воно вже буде готове до подальшого використання.
 • Ніколи при відтаванні листкового тіста не вдавайтеся до використання духовки і мікрохвильової печі. Швидко розморозити таке тісто можна, тільки поставивши його на опалювальний прилад або в посуд з водою. Вода обов’язково повинна бути кімнатної температури, інакше продукт втратить свою структуру.

Розморожування дріжджового тіста

Для збереження якостей дріжджового тіста при розморожуванні потрібно враховувати такі правила:

 1. Якщо напівфабрикат розморожується у воді, слід стежити, щоб вода завжди залишалася теплою.
 2. Використання мікрохвильової печі виключається.
 3. Допускається розморожувати тісто на блюді, розташованому поряд з конфоркою.
 4. Якщо дріжджовий напівфабрикат оттаивается в духовій шафі, виймайте його відразу ж, як тільки він стане підніматися.

Від того, наскільки правильно буде розморожено тісто, залежить якість і смак випічки. Краще заздалегідь подбати про повільному розморожуванні тіста і вдаватися до експрес-розморожуванні тільки в крайніх випадках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code