Як забрати домовика при переїзді?

У старого житла де-небудь в селі обов’язково є свій «господар», це готові визнати багато людей. Домовик може бути дуже корисним сусідом: стежить за порядком, оберігає мир і душевний комфорт, захищає від чужого магічного впливу. Але як бути, якщо планується переїзд в нову квартиру — раптом там домовик відсутня? Найпростіший відповідь буквально напрошується: зберігача треба взяти з собою!

Як покликати будинкового при переїзді?

Вмовляємо правильно

По-перше, треба зробити все так, щоб «дідусь» не заперечував проти переїзду. Частіше говорити вголос про те, як цікаво буде жити на новому місці, як сильно потрібно допомога попереднього зберігача. Зазвичай так роблять, якщо перебування в стінах старого будинку не викликало душевного дискомфорту — «господар» явно симпатизував людям. Зрозуміло, що такого уживчивого і милого будинкового варто забрати при переїзді в нову квартиру.

Затишні хитрощі

Збираючи речі, слід набити одну коробку самими м’якими і зручними речами, але не запаковувати її до останнього моменту. Коли в старому приміщенні більше не залишиться хазяйського скарбу, необхідно вийти на кілька хвилин, залишивши посеред приміщення тільки цю останню, відкриту коробку для переїзду — домовик попрощається зі старими володіннями і забереться в неї.

Віник і інші вмовляння

  1. Ще можна при переїзді кликати домовика «піти за своїм добром». Для цього кладуть на підлогу великий хустку або наволочку, змітають на тканину по трохи сміття з кутів, зав’язують вузликом — і беруть з собою.
  2. Або наговорюють на м’які тапочки, поставлені під диван або шафа — запрошують господаря відправитися туди, де відтепер буде «ходити» ця домашнє взуття.
  3. А найпростіший спосіб правильно забрати домовика при переїзді — прихопити старий віник, з яким попередньо пройтися по всіх кутках.

Переїзд в новий будинок — домовик і тварини

Готуємо котика

Зберігач будинку зазвичай дружить з котами. Якщо в сім’ї є пухнастий улюбленець, його треба заздалегідь звозити «на екскурсію», погодувати на тій території, не лякати і не сердити — загалом, постаратися справити сприятливе враження. Повернувшись, котик обов’язково посекретничает з «дідусем» — і домовик при переїзді в нову квартиру не буде чинити ніяких перешкод.

Наводимо комфорт і затишок

Але справа не тільки в тому, як запросити або перевезти будинкового в новий будинок. Головне, щоб там йому було комфортно з перших хвилин! Для цього треба заздалегідь облаштувати затишне містечко (де-небудь за плитою або під батареєю) — поставити туди невелику порожню коробочку, покласти зв’язку колосків або гілочок, шматочок хліба або солодкого пряника. У першу ніч можна навіть налити молочка в блюдечко. І обов’язково попросити взяти приміщення «під охорону»!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code