Як зберігати лавровий лист

Як зберігати лавровий лист

Лавровими листами іменуються листя лавра благородного. Зараз листя лавра відомі повсюдно, так як вони є незамінним помічником у кулінарній справі – їх використовують в якості ароматної приправи. Першим на застосування даної приправу в кулінарії зважився Франсуа П’єр де Ла Варенн – шеф-кухар французьких королів. Їм же були придумані соус «Бешамель» і торт «Наполеон». Франсуа стверджував, що лавровий лист здатний поліпшити, а іноді навіть виправити смак невдалого страви. Але все це лаврушке під силу лише тоді, коли в ній максимально збережено її основні якості. Так як же правильно зберігати цю дивовижну приправу, щоб виходили чудово ароматні страви?

Умови зберігання сушеного лаврового листа

Щоб приправа володіла притаманними їй смаковими та ароматичними якостями, необхідно враховувати правила її зберігання. Якщо лавровий лист перебував у невідповідних умовах, це призведе до того, що в стравах буде присутній гіркоту, яка значно зіпсує їх смак. Щоб уникнути цього, чітко дотримуйтесь нижче описаним рекомендацій.

  1. В ідеалі лавровий лист слід зберігати в місцях, де вологість не більше 75 %, температура стабільно тримається на позначці від 10 до 15 градусів, відсутні денне світло і циркуляція повітря. Для цього відмінно підійде окрема комора, але якщо такої немає, то можна зберігати лист лавра в холодильній камері. Також можна скористатися буфетом, кухонним шафою або полицями, але тільки якщо вони розташовані не над плитою і не поруч з нею.
  2. Лаврушка легко вбирає в себе будь-які сторонні запахи, тому її не можна тримати поряд з іншими приправами і тим більше в одній упаковці з ними.
  3. При зберіганні лаврового листа важливо правильно підібрати ємність – вона неодмінно повинна бути герметичною. Для цього підійде скляна тара, порцеляновий посуд, пластиковий контейнер, жерстяна банка, вакуумна упаковка із застібкою. Якщо приправа буде знаходитися, наприклад, на відкритій поличці, обов’язково зберігайте її в затемненій ємності.
  4. Збереження лаврового листа буде порушена навіть в самих ідеальних умовах, якщо діставати його з тари мокрими руками.

Умови зберігання свіжого лаврового листа

Листя лавра благородного використовуються не тільки в сушеному, але і в свіжому вигляді. Як правило, свіжі лаврове листя зберігають лише за умови, що вони були зібрані в період з листопада по лютий. В цей час у них міститься максимум корисних для організму речовин. Свіжі лаврове листя зберігають у морозильній камері. Правильніше це зробити так:

  1. Попередньо перед заморожуванням листя лавра благородного необхідно ретельно оглянути.
  2. Відсортувавши приправу, промийте її в прохолодній воді, щоб звільнити від бруду і пилу.
  3. Чисті лаврові листочки слід просушити. Це можна зробити, розклавши їх одним шаром на тканині.
  4. Через пару днів після сушіння листя готові до заморожування. Зручніше всього для цих цілей використовувати герметичні контейнери або пакетики з багаторазовою застібкою.

Терміни зберігання

Лавровий лист, як і будь-який інший продукт, має певні терміни зберігання. Виробники пишуть різні терміни. Одні рекомендують зберігати лаврушку 9 місяців, інші вказують, що вона може зберігати свої властивості до 4 років. Ухвалою Держстандарту у даній приправи існує 2 терміну зберігання. Від збору до розфасовки пряність допускається зберігати 9 місяців, потім вона придатна для використання в кулінарії ще 12 місяців. Протягом цього терміну в лавровому листі зберігаються всі корисні властивості і смакові якості, після чого він починає розсипатися і жовтіти.

Якщо на упаковці лаврового листа відсутня дата, яка вказує термін придатності продукту, потрібно звернути увагу на колір прянощі. Лаврушка з неистекшим терміном придатності буде мати рівний зелений колір. Якщо ж колір приправи коричневий або вона має сіруватий відтінок, краще відмовитися від її використання, так як, крім гіркоти, вона не додасть страві ніякої користі і аромату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code