Скільки можна зберігати майонез

Як зберігати майонез

Майонез – одна з найпоширеніших заправок, улюблена мільйонами людей. Існує кілька версій її походження, але більш правдоподібна свідчить, що майонез вперше був виготовлений в 18 столітті в Маоне кухарем герцога де Рішельє в період облоги вищезгаданого міста британцями. Саме з тих самих пір і зародилася любов до майонезу. Тепер з’явилося безліч рецептів приготування цього соусу. Справжній смак цієї заправки розкривається тільки в свіжому продукті, тому актуально знати, як правильно і скільки зберігати майонез.

Як вибрати майонез

Щоб зберігати майонез, потрібно правильно його вибрати. Керуючись нижченаведеними правилами, ви з легкістю отримаєте високоякісний продукт.

 1. Перш за все, при виборі майонезу слід звертати увагу на його склад. Продукт високої якості не буде містити в собі ніяких штучних добавок і консервантів. Перевірити наявність небажаних компонентів також можна по терміну придатності. Великий термін придатності вказує на наявність штучних складових. У натуральній заправки він малий.
 2. Купуйте тільки такий майонез, який зберігається у магазині в спеціально обладнаному холодильнику, а не лежить на полиці.
 3. Майонез повинен мати герметичну упаковку, тому що його складові при взаємодії з навколишнім середовищем дуже швидко псуються.
 4. Якщо є можливість розглянути продукт, обов’язково це зробіть. Майонез відмінної якості має густу сметано подібну консистенцію і або білий, або ясно-кремовий колір. В заправці не повинно бути бульбашок: вони вказують на те, що продукт зіпсований. В ній допускається наявність лише частинок гірчиці або прянощів, якщо вони присутні в складі.

Зберігання майонезу по ГОСТу

Гости суворо регламентують умови зберігання майонезу, так і майонезних соусів. Загальноприйняті державні стандарти свідчать, що зберігання даного продукту повинно проводитись на спеціалізованих складах (склади неодмінно повинні бути обладнані вентиляцією, тобто добре провітрюватися, а також мати знижену вологість) або в холодильних камерах. При зберіганні майонезу не можна допускати, щоб на нього потрапляли прямі сонячні промені. Діапазон температури, при якій майонез не псується, варіюється від 0 до +18 градусів.

Зберігання відкритого і закритого магазинного майонезу

Термін придатності кожного майонезу різний – він прямо залежить від складу і кількості у продукті консервантів. Правильніше всього купувати такий майонез, який може зберігатися не більше 2-3 місяців.
Найчастіше покупної майонез має наступні терміни придатності:

 • не більше місяця при температурі від 0 до +10 градусів;
 • 14 днів, якщо температура коливається від +10 до +14 градусів;
 • 7 днів при 14-18 градусів.

Зверніть увагу: зазначені умови відносяться тільки до продукту цілісної герметичній упаковці. Якщо немає холодильника, покупної соус може залишатися свіжим, якщо зберігати його в приміщенні, температура якого нижче +18 градусів.

Відкритий соус можна зберігати тільки в холодильній камері. Він буде залишатися свіжим протягом 2 тижнів, якщо температура в холодильнику варіюється від 0 до +7 градусів.

Зберігання домашнього майонезу

У домашньому майонезі відсутні штучні добавки, тому термін його придатності повністю залежить від терміну придатності складових.

 1. Домашній соус слід обов’язково зберігати в холодильнику при 4-7 градусах не довше 3-4 днів.
 2. Якщо тара відкрита, термін придатності знижується до 1,5–2 доби, так як при взаємодії з повітрям інгредієнти майонезу починають окислюватися.
 3. При кімнатній температурі майонез можна вживати лише протягом кількох годин.
 4. Для збільшення терміну придатності господині додають у домашній продукт гірчицю. За рахунок цього можна відстрочити псування майонезу на 1-2 дні, не більше.

Зберігання майонезу в морозилці

Ні домашній, ні покупної майонез зберігати в морозильній камері не можна. Під впливом низьких температур він втрачає смакові якості і змінює структуру – розпадається на складові. Іншими словами, стає абсолютно непридатні в їжу.

Маленькі хитрощі

 1. На термін придатності майонезу надає великий вплив тара, в якій він зберігається. Соус, приготований в домашніх умовах, обов’язково потрібно утримувати в скляному посуді. Після відкривання покупної майонез, якщо він перебував у пластиковому тюбику, теж краще перекласти в ємність зі скла. Причому посуд, у якій буде зберігатися майонез, обов’язково повинна бути чистою і мати щільно закривається кришку.
 2. В холодильній камері, якщо майонез зберігається у відкритій тарі, його слід тримати подалі від продуктів, які володіють сильним запахом. Також його ні в якому разі не можна ставити поряд з сирим м’ясом і сирими яйцями, тому що на цих двох продуктах присутня велика кількість потенційно небезпечних мікроорганізмів, а вони можуть прискорити псування майонезу.
 3. Якщо в приміщенні більше 18 градусів і немає можливості поставити майонез в холодильник, можна скористатися фольгою. Її потрібно намочити холодною водою і обернути їй банку з майонезом таким чином, щоб на тарі не залишилося відкритих ділянок. Коли фольга нагріється, потрібно знову охолодити її водою. Завдяки цим способом можна зберегти майонез свіжим протягом декількох днів.
 4. Щоб домашній майонез довше зберігався, потрібно не використовувати яйця і додати в соус лимонну кислоту або оцет. Часник і хрін теж збільшують термін придатності продукту. Вони діють так само, як і гірчиця.

Знаючи, як правильно і скільки зберігати майонез, ви уберегаете свою сім’ю від небезпеки, адже прострочений майонез може завдати здоров’ю чималої шкоди. Якщо ви помітили, що продукт зверху пожовтів, розшаровується і має нехарактерний запах, відмовтеся від його вживання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code