Як зберігати пекінську

Як зберігати пекінську капусту

Пекінська капуста користується великим попитом, ця рослина вважається чи не найбільш корисним родини капустяних, це дієтичний продукт, що містить чимало цінних речовин, серед яких залізо, магній, йод, марганець, фосфор, натрій, кальцій, цинк, клітковина, вітаміни групи B, а також вітаміни A, E, C, K і холін. Однак ця капуста має один істотний недолік: при неправильному зберіганні вона дуже швидко псується. Щоб продовжити її свіжість і довше балувати організм вітамінами, слід знати деякі певні нюанси.

Сорти для тривалого зберігання

Існує велика кількість сортів пекінської капусти, які умовно можна розбити на три групи: ранні, середні і пізні. Якщо овоч потрібно для швидкого вживання, тобто його не будуть довго зберігати, можна вибрати абсолютно будь-який сорт, який відповідає вашим смаковим уподобанням. Якщо ж ви бажаєте зберегти врожай як можна довше, потрібно садити середньо – і пізньостиглі сорти капусти. Такими сортами є:

 • Бірюза,
 • Мохіто,
 • Ніка,
 • Оранжеве серце,
 • Маркет,
 • Астен,
 • Келих,
 • Російський розмір,
 • Монумент,
 • Юкі F1,
 • Гірки F1.

Краще всього вибирати вітчизняні гібриди і сорти пекінської капусти, які спеціально пристосовані до вашого клімату. Таким чином, збільшиться кількість повноцінних качанів, які будуть придатні для тривалого зберігання.

Поради по збору врожаю

Щоб пекінська капуста збереглася як можна довше, її потрібно не тільки зберігати у відповідних умовах, але і вчасно зібрати з грядок.

Як правило, пекінської капусти качани збирають до того, як вони повністю дозріють, тобто на стадії технічної стиглості. Перезріла капуста почне підгнивати і буде гірше зберігатися. Практика показала, що краще всього зберігаються качани, зрізані в середині жовтня або трохи пізніше. Тільки в такому випадку потрібно ретельно стежити за тим, щоб капуста не потрапила під заморозки. Такий урожай дуже швидко зіпсується.

Збирання врожаю бажано проводити в ясний сухий день, зрізуючи капусту гострим ножем разом з качаном — за рахунок цього в качані краще зберігається волога.

Ні в якому разі не потрібно видаляти з качана верхні покривні листи — надалі вони будуть оберігати качан від несприятливих впливів з боку навколишнього середовища.

Після збору врожаю необхідно в обов’язковому порядку ретельно оглянути кожен качан на наявність ушкоджень, ранок, слизу, гнилі, личинок і коричневих плям. Якщо що-небудь з перерахованого присутня, такий качан краще вживати в їжу якомога швидше, тому що довго не пролежить.

Основні правила зберігання пекінської капусти

 1. При зберіганні пекінської капусти важливо, щоб на неї не потрапляли прямі сонячні промені. Також потрібно, щоб місце зберігання було затемненим і прохолодним.
 2. Пекінська капуста схильна до швидкого в’янення, тому в місці її зберігання повинна підтримуватися підвищена вологість — 95-98 %. Її не можна підвищувати до 100 %, інакше запаси швидко зіпсуються.
 3. Щоб качани довго зберігали свіжість, вони повинні бути абсолютно сухими. В іншому випадку волога значно прискорить процеси розкладання.
 4. По мірі зберігання запаси слід періодично перевіряти і, якщо з’явилися ознаки гниття або в’янення, негайно видаляти зіпсовані листя.
 5. Не допускайте зберігання пекінської капусти поряд з продуктами, які виділяють етилен, який прискорює дозрівання плодів. До таких продуктів відносяться яблука, банани, абрикоси, груші, картопля, помідори, буряк.
 6. Пекінську капусту, перш ніж обернути харчовою плівкою, необхідно охолодити — тоді під плівкою не буде утворюватися конденсат.
 7. У місці зберігання повинна підтримуватися необхідна температура. Якщо вона буде нижче рекомендованої, овоч замерзне, а якщо вище — почне цвісти. І в першому, і в другому випадку капуста швидко стане непридатною для вживання в їжу.

Способи зберігання пекінської капусти

Зберігання в холодильнику:

 • Видаліть всі листки капусти, які нещільно прилягають.
 • Оберніть кожен качан харчовою плівкою. Качан обертати плівкою не потрібно.
 • Помістіть капусту в спеціальний відсік для овочів.

Зберігання в морозилці:

 • Капусту промийте, просушіть і дрібно наріжте.
 • Помістіть в поліетиленові пакети або пластикові контейнери, відправте в морозильну камеру.

Заморожену пекінську капусту можна використовувати для супів, тушкування та запікання (попереднє розморожування не потрібне).

Зберігання на зиму

Щоб зберегти пекінську капусту на зиму, потрібно скористатися погребом. Існує 2 способи зберігання даного різновиду капусти в погребі:

 1. Найкраще зберігається пекінська капуста, якщо її не зрізати, а висмикнути разом з корінням, після чого закопати в злегка вологий пісок.
 2. Також її можна зберігати в дерев’яних ящиках. У такому випадку кожен качан потрібно обернути в 3-4 шари харчової плівки. Викладати капусту в ящик бажано так, щоб вона не лежала, а стояла, причому качани слід ставити один до одного не щільно.

Зберігаючи азіатську культуру другим способом, обов’язково кожні 2-3 тижні оглядайте качани. Непридатні листя видаляйте. Після цього капусту слід знову обернути харчовою плівкою.

Терміни придатності пекінської капусти

При температурному режимі від -3 до +3 градусів пекінська капуста залишається свіжою 10-15 днів. Оптимальний температурний режим для зберігання даного продукту від 0 до +2 градусів, тоді термін збільшується до 3 місяців. В замороженому вигляді капуста придатна в їжу протягом півроку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code