Як зберігати солону червону рибу

Як зберігати солону червону рибу

В тому, що червона риба дуже корисна для здоров’я, знає кожен. Вона містить в собі багатий склад речовин, що позитивно впливають на діяльність людського організму. Вченими був проведений ряд досліджень впливу червоної риби на здоров’я, і вони прийшли до висновків, що даний продукт знижує ризик розвитку гіпертонії, покращує діяльність головного мозку, допомагає зниженню зайвої ваги. Крім того, червона риба володіє розслаблюючим і заспокійливим дією.

Щоб червона рибка була не тільки смачної, але і корисної, краще вживати її в солоному вигляді. Неважливо, засолите ви рибу самостійно або купити вже готову, потрібно правильно її зберегти. В іншому випадку делікатес зіпсується, і вам так і не вдасться їм насолодитися.

Терміни зберігання солоної червоної риби

Червона риба у фабричній засолюванні, поміщена в герметичну вакуумну упаковку, може залишатися свіжою протягом 45 діб при температурі від -8 ° до -4 градусів. Якщо температурний режим коливається від 0 до +6 градусів, морепродукт буде придатним в їжу протягом місяця. Але всі ці терміни актуальними тільки за умови, що не порушена цілісність упаковки. Розкриту рибу необхідно вжити протягом 24 годин. Також зверніть увагу на те, що якщо риба зберігалася в холодильному обладнанні, її не можна зберігати в морозилці, так як перепад температур негативно позначиться на її якості.

Якщо засаливаете рибу самостійно, її можна зберігати в солоному розчині — так вона може пролежати в холодильній камері до місяця. При слабкій концентрації розчину продукт не зіпсується близько 7 днів, при середньої — 15 днів, при сильній — 30 днів. Важливий нюанс: рибу спочатку слід солити в розчині необхідної концентрації. Також рибу можна зберігати в олії — такий спосіб допомагає продовжити свіжість продукту до 30 діб.

Зберігати солону червону рибу при кімнатній температурі не слід. Максимально допустимий час перебування риби в таких умовах — не більше 2 годин, після цього продукт починає втрачати свіжість і стає небезпечним для вживання в їжу.

Вдавшись до заморожування, можна збільшити термін придатності солоної червоної риби до півроку. Але до цього способу зберігання рекомендується вдаватися лише в крайньому випадку, так як заморожування продукту призведе до втрати його смакових властивостей. До того ж заморозка сильно знижує кількість поживних елементів, що містяться в рибі, тобто вона, крім смаку, втрачає і користь. Бажано заморожувати сильносоленую рибу.

Варіанти зберігання солоної червоної риби

Спосіб № 1

  1. З засоленої риби видаліть шкірку.
  2. Залишився рибне філе, порізавши на шматочки, покладіть в ємність зі скла так, щоб воно лежало щільним шаром.
  3. Потім заповніть посуд з рибою рослинним маслом. Масло обов’язково має покривати рибу повністю.
  4. Прикрийте тару з червоною солоною рибою кришкою з пластмаси або затягніть її харчовою плівкою і відправте на збереження в холодильну камеру. Температура в місці зберігання риби не повинна перевищувати 5 градусів.

Спосіб № 2

  1. Солону тушку червоної риби оберніть тканиною, попередньо змочивши її оцтом.
  2. Загорнену в тканину рибу гарненько замотайте харчовою плівкою або помістіть її в щільно закривається пакет. Таким чином, риба залишається свіжою протягом 10 днів.

Спосіб № 3

  1. Рибу наріжте на шматки. Бажано, щоб вони були досить великими.
  2. Після цього потрібно видалити з поверхні червоної риби всю зайву вологу. Для цього можна скористатися паперовими серветками або кухонними рушниками.
  3. Кожен шматок загорніть в харчову плівку і покладіть в герметично закривається пакет. У такому вигляді відправте рибу в морозильну камеру.

Після заморожування солону рибу необхідно розморожувати на нижній полиці холодильної камери. Якщо залишити продукт при кімнатній температурі, він втратить смакові якості і структуру. З цієї причини необхідно уникати теплового впливу при розморожуванні червоної риби.

Скориставшись описаними способами, можна легко зберегти солону червону рибу і не боятися, що такий дивовижно смачний і корисний продукт прийде в непридатність перш, ніж його з’їдять.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code