Який рис потрібен для плову

Який рис потрібен для плову

Рис багатий на мікроелементи злак, який (в це дуже важко повірити) не був використаний протягом півтори тисячі років! А все тому, що його витіснили інші більш популярні злаки. Зараз це все позаду, і рис знову став затребуваним. Щорічно на рисових плантаціях вирощують тонни рису.

Цей злак не так простий, як здається. Існує безліч видів і сортів рису, і кожен по-своєму особливий. Для приготування відомого страви з рису – плову – підійде не будь-рис. Слід знати, якою рис потрібен для плову, інакше всі старання підуть нанівець і не вдасться скуштувати цього неймовірно смачного страви.

Яких видів буває рис

Способи обробки дуже сильно впливають на рис. Навіть якщо обробити один і той же сорт злаку різними методами, виходять абсолютно різні за смаком і властивостями продукти. Існує 3 основних види рису:

 1. Білий, або, як ще його називають, шліфований рис. Даний вид рису є найпоширенішим, – він присутній практично в кожному будинку. Зерна можуть мати форму від круглої до довгасто витягнутої. Білий рис – це рис, пройшов глибоку обробку, в процесі якої він втратив більшість корисних елементів, але за рахунок цього він довше зберігається і розварюється в 2 рази швидше – за 15 хвилин.
 2. Коричневий, або нешліфованийрис використовується у кулінарії набагато рідше, хоч він і містить у собі велику кількість йоду, калію, кальцію, селену, міді, магнію, заліза, цинку та інших цінних біологічно активних компонентів. Крім того, в ньому немає глютену, а значить, його можна вживати в їжу тим, хто страждає на целіакію. Невеликий попит на коричневий рис пояснюється тим, що він дорожче і, порівняно з іншими видами рису, мало зберігається.
 3. Пропарений рис за рахунок унікальної технології зберігає більшу частину свого хімічного складу, а тому користь навіть вправі конкурувати з коричневим рисом. Для зерен, оброблених пропарюванням, характерний золотистий відтінок, який при варінні зникає.

Сорти рису

Налічується більше 10 тисяч сортів рису, але для приготування плову найчастіше використовуються такі сорти:

 • «Девзира» – найбільш популярний і доступний узбецький рис, який спеціально виведений для приготування плову. Даний сорт рису володіє солодкуватим смаком і ароматом, може збільшуватися в розмірах до 7 разів, під час варіння утримує свою форму, не склеюється, плюс до того ж чудово вбирає в себе воду, спеції і жир. Іншими словами, найкращий варіант.
 • «Басматі» відноситься до дорогих рисовим сортам. Він високо цінується в кулінарії за унікальний горіхово-молочний аромат і смак. «Басматі» ідеально підходить для приготування плову. Його зерна при варінні подовжуються, не слипаясь при цьому один з одним. У результаті виходить розсипчастий плов з цільними м’якими крупинками.
 • «Жасмин» – елітний рис родом з Таїланду. Цей сорт рису часто використовують в якості заміни «Басматі». Під час варіння «Жасмин» стає вологим і клейким, але при цьому крупинки рису між собою не склеюються. Крім того, даним рісу притаманний неординарний молочний смак і вишуканий аромат.
 • «Індіка» – ще один поширений сорт рису, який застосовують для приготування смачного плову. Він, як і перераховані вище сорти рису, має здатність зберігати форму при варінні зерен і розсипчастість страви. Плюс цього рису також у тому, що він добре вбирає аромат спецій.
 • «Аброріо» теж є чудовим варіантом для приготування плову. Рис Арборіо» не злипається, чудово набухає і насичується запахами інгредієнтів плову.

Яким би сорту рису ви б віддали перевагу, завжди потрібно правильно його готувати до приготування. Спочатку рис слід дуже ретельно промити, щоб прибрати зайвий крохмаль, склеює крупинки рису. Потім його необхідно вимочити в теплій підсоленій воді не менше 30 хвилин.

Поради при виборі рису для плову

Щоб придбати якісний рис для плову, недостатньо орієнтуватися тільки на назву продукту. Потрібно також звертати увагу на наступне:

 • Підходить для плову рис має середньозернисту або длиннозернистую довгасту форму.
 • Фасований рис не повинен містити зайвий сміття.
 • У крупі високої якості тільки цільні крупинки.
 • Набуваючи рис, спробуйте його розкусити. Якщо це легко зробити, крупа для плову не підходить.
 • Також важливо, щоб зерна рису мали шорстку, ребристу поверхню.
 • У складі крупи не повинно бути різних домішок ГМО.
 • Ще один важливий критерій – відсутність неприємного запаху.

Як виявилося, вибрати ідеальний рис для плову не так вже й складно. Головне – дотримувати всі правила, і тоді можна приготувати дуже смачну страву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code