Ялівець: прикмети

На Русі ялівець був відомий як верес. Цей вічнозелений чагарник сімейства хвойних дуже поважали, його використовували в народній медицині. Однак, народні прикмети про ялівець були різними. Найчастіше вони стосувалися того, де варто садити це рослина, а де – краще утриматися.

Прикмети чи можна садити в будинку ялівець

Вдома

Як і всі вічнозелені рослини, ялівець вважався рослиною, яке служить мостом між тутешнім і потойбічним світом. Він символізує вічність. Тому садили його переважно на цвинтарях, а ялівцевими гілками покривали труну з тілом покійного. Ними ж вистилали підлога в будинку, де померла людина, і дорогу перед похоронною процесією. Вважалося, що так душа померлого знайде безсмертя і право на вічне життя з подальшим переродженням.

Все, що пов’язане з світом мертвих, викликає забобонний страх. Звідси і прикмети про те, садити ялівець біля будинку не можна – так можна відкрити портал на той світ, який затягне тих, хто живе в будинку.

На дачі

Якщо вам все ж дуже хочеться посадити цю рослину на дачі або присадибній ділянці, то вибирайте місця подалі від будинку, найкраще – позаду нього, як можна ближче до межі або прямо на ній. Для палісадників, винесених за межі двору, це рослина цілком підходить. До речі, воно може стати справжнім порятунком від комарів, які не переносять його аромат. Варто поставити поруч лавочку, і спокійний літній відпочинок без кровопивців буде забезпечений.

Інші прикмети і забобони про ялівець

Від бід і хвороб

Якщо димом від палаючих ялівцевих віток окурений будинок, що його мешканці не будуть знати ніяких бід і хвороб. А якщо гілку вереса додати в банний віник, то паритися можна буде з подвійною користю для організму.

Сьогодні вчені підтверджують даний факт – це рослина здатна вбивати мікроби. Тому корисно вдихати його аромат або обкурювати його димом приміщення. В давнину через багаття з лап ялівцю примушували стрибати худобу – це був найпоширеніший спосіб боротьби з епідеміями в стадах.

До самотності

Ялівець в будинку – ознака самотності.

Якщо в будинку або квартирі росте ця рослина, то дівчина, яка там живе, ніколи не вийде заміж. А інші домочадці рано підуть з життя. Якщо там живуть подружжя, то хтось із них помре раніше іншого, що прирече його другу половину на самотність і печаль.

Інші повір’я

І ще кілька прикмет про ялівець:

  • Гілочки піднялися вгору – бути гарній погоді, опустилися вниз – до негоди;
  • Якщо сховати гілочку за дверним косяком, в будинок не зможе проникнути нечисть;
  • Зрубати ялівець – дуже погана прикмета, яка обіцяє за цей вчинок неодмінну кару.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code