Зозуля стала кувати – до чого?

Одна прикмета про зозулю відома всім напевно. Якщо, почувши її кування, запитати: «зозуля-Зозуля, скільки мені жити залишилося?», кількість «ку-ку», які ви почуєте, і буде відповідати відміреною вам років, які ще належить прожити. Трохи моторошнувата прикмета, враховуючи, що птах ця далеко не завжди кує довго. Але є й інші прикмети, пов’язані з цим птахом і її кукованием.

Позитивне тлумачення

  1. Любили зозуль землероби. Вважалося, що якщо навесні, під час обробітку землі чи посіву врожаю, почуєш зозулю, то рік буде врожайним, літо – дощовим і в міру теплим, без висушуючу спеки.
  2. Якщо породілля чула кування, вона знала, що це обіцяє її дитині довге і щасливе життя, а їй самій – благополучні легкі пологи.
  3. Почувши зозулю, зупиніться і спробуйте визначити її місце розташування відносно вас. Якщо птах знаходиться зліва, то це до удачі.
  4. Удача чекає того, хто почує кування ранньою весною, не пізніше кінця першого тижня квітня. Це означає, що людина буде першим в якійсь справі або починанні.
  5. Незаміжні дівчата з крику зозулі визначали, скільки їм років чекати судженого. Вважалося, що скільки разів дівчина почує «ку-ку», стільки років їй доведеться чекати власне весілля. Але не варто засмучуватися, якщо ви нарахували багато «ку-ку». Наступного разу можна буде порахувати заново, обнуливши попередній результат.

Негативне тлумачення

Далеко не завжди почути, як кує зозуля – прикмета добра. Швидше, навпаки.

Іноді вона кує до великих неприємностей. Це відбувається, якщо:

  1. В той момент, коли ви її почули, ви дивилися на землю;
  2. Ви почули кування праворуч від себе, а також зі східної чи західної сторони;
  3. Пролунало кування пізньої осені.

Якщо ви почуєте цю птицю, лежачи в ліжку, то вас чекає хвороба.

Якщо вона кує під час Великого посту, то людей чекають голодні дні.

Почувши її, перевірте кишені і гаманець. Якщо там порожньо – ходити вам бідним весь найближчий рік.

Якщо вона довго не замовкає, бути дощу.

Якщо ви почули її, займаючись рутинною справою нудним, то рутина буде затягувати вас весь найближчий рік.

Як обернути погане повір’я в свою сторону?

Але є способи обернути прикмети в свою сторону. Так, почувши «Ку-ку!», негайно ляжте на землю і перекотіться кілька разів з боку на бік. Це нівелює будь-які погані прикмети, пов’язані з цією птицею. Також можна повернутися спиною до звуку і сказати: «Кукуй зозуля, та не про нас!»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code