10 фактів, які змінять твоє уявлення про миття рук

До пандемії ми думали, що в XXI столітті навряд чи когось треба вчити правильно мити руки і дотримуватися гігієни в певні моменти. Але як можна бачити з наполегливих рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я, не кожен житель нашої планети знає цю елементарну річ. І раз так, ми розповімо про кілька речей, які змінять твоє уявлення про миття рук.

1. Кран у ванній не чистіше унітазу

Зазвичай люди ставляться з огидою тільки до унітазу і відразу біжать мити руки після відвідування туалету. Вони включають воду і з полегшенням миють руки, думаючи, що тепер вони чисті. Але згідно з дослідженням незалежної інтернаціональної організації охорони здоров’я NSF, вентилі або важелі кранів у ванній кімнаті займають шосте місце серед найбільш забруднених мікробами речей у будинку. У 27 % всіх що беруть участь в дослідженні американських будинків на кранах виявили дріжджі, цвіль, стафілокок, а також групи бактерій, що викликають інфекції. За кількістю і різноманітністю мікроорганізмів кран у ванній кімнаті приблизно відповідає сидінню унітазу. І ми вже не говоримо про крани в громадських туалетах.

Тому регулярно мийте кран миючими засобами. А якщо ти знаходишся в громадському туалеті, то вимикай кран, після того як помиєш руки, з допомогою паперового рушника.

2. Недостатньо мити руки тільки після туалету

І це стосується не тільки нинішньої ситуації з коронавірусом, але і звичайного часу. ВООЗ та інші організації охорони здоров’я рекомендують мити руки до, під час і після приготування їжі, перед їжею, перед і після використання туалету, після сморкання, кашлю або чхання, після дотику до тварин, їх корму або відходів їх життєдіяльності, після дотику до сміття, до і після обробки рани.

3. Антибактеріальне мило не краще звичайного

У рекламі нам намагаються вбити думку, що тільки антибактеріальне мило може знищити 99,9 % всіх мікроорганізмів на руках і тим самим підтримувати здоров’я. Однак, згідно з дослідженням Департаменту епідеміології Мічиганського університету, антибактеріальне мило не ефективніше звичайного мила. Більше того, таке мило допомагає шкідливим бактеріям розмножуватися. Дослідження також показало, що бактерії починають адаптуватися до антибіотиків з-за антибактеріального мила.

4. Кухонні рушники — джерело бактерій

Дослідження Університету Маврикія допомогло виявити джерело хвороботворних мікроорганізмів, таких як золотистий стафілокок і кишкова паличка, на чистих тарілках і столових приладах. Ним виявилися кухонні рушники, які використовуються без прання більше місяця.

Експерти рекомендують використовувати замість тканинних рушників паперові серветки. Або інший варіант: регулярно прати кухонні рушники і просушувати їх на свіжому повітрі.

5. Сушарки для рук є розповсюджувачами мікроорганізмів

Дослідження, опубліковане в Американському суспільстві мікробіології, показало, що струминні сушильні машини для рук буквально вистрілюють бактеріями в повітря. Це відбувається з-за того, що при роботі вони всмоктують у себе навколишнє повітря разом з хвороботворними мікроорганізмами, а після буквально вбивають їх в руки.

І так, коли ти сушиш руки в громадському туалеті, то разом з бактеріями сушарка обдає тебе букетом з частинок фекалій, сечі і інших продуктів життєдіяльності людини. Тому краще використовувати паперові рушники.

6. Потрібно обов’язково сушити руки

Не думали, що варто це говорити, але витирати руки об свій одяг або просто ходити по приміщенню і трясти мокрими руками — не найкраща ідея. Справа в тому, що вологе середовище є ідеальним для розмноження бактерій. А коли ти не витираєш руки або протираєш їх невідповідними для цього речами, то буквально заселяєш долоні новими мешканцями. Як ми вже сказали вище, найкращий спосіб зберегти руки в чистоті після миття — просушити їх паперовим рушником.

7. Гаряча вода справляється з мікробами не краще холодної

Здається, що гаряча вода (особливо настільки, що майже обпікає шкіру) очищає руки набагато ефективніше холодної. Але дослідження Університету Вандербільта показало, що холодна вода при використанні мила очищає шкіру не гірше гарячої. Що стосується впливу високої температури на бактерії, то, щоб знищити хвороботворні організми, тобі потрібно тримати руки під струменем води, температура якої вище ста градусів. Робити цього, природно, не варто, якщо тобі дороги твої руки.

8. Автоматичний дозатор мила не гарант безпеки

Здається, що автоматичний дозатор мила безпечніше, ніж ручний, не кажучи вже про прості шматки мила. Але як показало дослідження, дозатори, які встановлюються в громадських туалетах і наповнюються з великої пляшки рідким милом, можуть призвести до 26-кратного збільшення кількості бактерій на руках, порівняно з герметично закритими ємностями.

9. Дезінфікуючі засоби погано працюють на брудних руках

Зараз, в період пандемії, багато людей буквально з ніг до голови обливаються антисептиками і думають, що вони в безпеці. Але як показало дослідження, дезінфікуючі засоби менш ефективні, якщо наносяться на сильно брудні, жирні руки. Тому, перш ніж обробити руки антисептиком, спочатку помий їх з милом.

10. Не всі миють руки

Це проста істина, яку ігнорують багато. Дослідження показують, що не менше п’ятнадцяти відсотків дорослих людей не миють руки після туалету. І як ти думаєш, чи ходять вони, тримаючи руки по швах, весь день, ні до чого не торкаючись? Навряд чи. Вони зачіпають все навколо і залишають сліди життєдіяльності організму. І якщо ти не боїшся бактерій, то хоча б подумай про те, що, не помивши руки перед їжею, після того як відкрив двері в офісі, ти ризикуєш проковтнути зі своїм обідом трохи частинок фекалій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *