10 історичних подій, які ніколи не відбувалися в реальності

Від чого померла Дездемона, що падало на голову Ньютону замість яблука і хто відкрив, що Земля – кругла? Відповіді на ці питання можуть вас неабияк здивують.

Ми завжди вважали, що Отелло задушив Дездемону, а Марія-Антуанетта постраждала за те, що зарозуміло порадила біднякам харчуватися тістечками. Насправді все було зовсім не так. Як же все було насправді? Розвінчуємо 10 найбільш популярних міфів.

1. Дездемона не була задушена

Точніше, трохи не так. Ревнивий мавр дійсно душив свою нещасну дружину, але, почувши кроки на сходах, просто зарізав свою жертву. Та ще й похвалив себе за милосердя.

Отелло:

— За дверима шум. Жива! Ще жива? Я бузувір, але все ж милосердний. І довго мучитись тобі не дам.

(Заколює її).

2. У деяких рибок відмінна пам’ять

Вважається, що у рибок дуже коротка пам’ять – є і відповідний іронічний вираз. Але насправді морські біологи і ті, хто постійно знаходиться в контакті з морськими тваринами, знають, що деякі риби здатні розрізняти людей в обличчя і по манері рухатися. Іноді вони навіть поводяться, немов домашні вихованці – дають себе гладити і випрошують смачненьке. Найцікавіше, так поводяться іноді навіть акули, наприклад.

3. Шерлок Холмс ніколи не вимовляв фрази “Це елементарно, Ватсон!”

Єдиний раз щось схоже зустрічається тільки в оповіданні “Горбань”, але в такому вигляді фрази ніколи не було в творах Артура Конан Дойля. Вперше вислів “Елементарно, мій дорогий Ватсон” з’явилося в детективі “Псмит-журналіст” Пелама Вудхауса, і дуже швидко стало нормою для театральних постановок і анекдотів, присвячених детективу.

4. Капітан Кук не був з’їдений, його вбили набагато банальніше

Легендарний капітан Кук був убитий самим банальним чином, ніхто його не їв, а тіло було поховано в морі. Трагедія трапилася на гавайських островах, коли аборигени намагалися відвоювати свого короля: той був узятий в полон, щоб місцеві жителі припинили красти по дрібниці експедиції Кука. Тоді Кук і був убитий – заколотий прямим попаданням списи в голову.

5. Галілей не говорив «І все-таки вона крутиться!»

Невдачливому вченому дійсно довелося зображати покаяння перед суддями інквізиції, але він ніколи не стверджував в запальності, що Земля все ж крутиться. Ця фраза з’явилася в документах лише через століття з чвертю після смерті Галілея, в 1757 році.

6. Стародавні греки ніколи не вважали Землю плоскою

Вважається, що форма Землі була точно встановлена тільки в епоху Великих географічних відкриттів, але це – помилка. Насправді вже в III столітті до н. е. вчений Ератосфен Кіренський оголосив древнім грекам про те, що Земля – куля, та ще й повідомив про те, що її радіус дорівнює 6311 км (і виявився досить точним). За сторіччя до нього великий Аристотель навів три докази кулястості планети.

7. Мерилін Монро з народження не була блондинкою

Найвідоміша в історії кінематографа блондинка стала такою ближче до двадцятиріччя. Від народження Норма Джин була брюнеткою, але перефарбувалася на зорі своєї артистичної кар’єри на прохання продюсерів.

8. Марія-Антуанетта ніколи не пропонувала нікому харчуватися тістечками

Вперше фраза про тістечка з’явилася у праці Жана-Жака Руссо: за його версією, принцеса сказала її в такому ніжному віці, коли жодна дитина не зуміла би міркувати про раціон своїх підданих – іншими словами, нещасна королева взагалі ніколи нічого подібного не говорила (і, ймовірно, навіть не думала). За версією мислителя в цитаті були не тістечка, а brioschi – булки із здобного хліба.

9. Яблуко не падало Ньютону на голову

Насправді соковитий плід впав поряд з вченим, коли той сидів під яблунею, і Ньютон негайно задався питанням, чому яблука завжди падають перпендикулярно по відношенню до землі. Так він дійшов до теорії всесвітнього тяжіння.

10. Альберт Ейнштейн не був двієчником

Майбутній вчений особливо не відзначався знаннями в школі, але і відвертим двієчником теж не був. Його оцінки під час навчання виявлялися вище середнього, і лише французька мова юному Ейнштейну ніяк не давалася.

Який з фактів здивував вас найбільше?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *