9 історичних фактів, про які забули згадати в підручниках ‑ здивуєтеся і ви

Про деякі сторінки історії в книгах не розповідають — мабуть, щоб не травмувати ніжну дитячу психіку.

Історія — штука цікава. Чим більше починаєш цікавитися, тим більшою кількістю подробиць обростають відомі, здавалося б, події. Ми знайшли 9 цікавих історичних фактів, про які мало хто знає.

1. Дитячі клітки, поширені в США на початку XX століття

Складно повірити, але матусі америки вважали хорошою практикою вивішувати кліки на вікна своїх квартир, і запускати в них дітей, даючи їм іграшки. Діти дихали свіжим повітрям, а мами були спокійні за їх збереження. Але що стало причиною появи такого дивного пристосування? Відповідь проста — туберкульоз. В ті часи практикою при лікуванні туберкульозу вважався вигул на свіжому повітрі.

2. “Діти на продаж”

У часи Великої Депресії в США батьки деколи були змушені йти навіть на такі заходи, щоб вижити (мати відвернулася від фотографа, не в силах витримати сорому).

3. Наполеон так і не увічнив себе в Парижі

Незважаючи на свою нарцистичність, Наполеон себе номінально не увічнив у Парижі. Ви не знайдете жодної вулиці, ні авеню, ні бульвару, ні площі Наполеона. Фатальна несправедливість французів ставлення самого популярного співвітчизника після де Голля. У Римі, Лукка, Любляні і навіть Варшаві є площа Наполеона; в Мілані — Наполеонівський пагорб; шість американських міст носять його ім’я, а ще два — прізвище.

4. Туалетний папір в СРСР з’явилася тільки в 1969 році

Виробництво туалетного паперу в СРСР почалося тільки в 1968 році, коли на Сясьском целюлозно-паперовому комбінаті (Ленінградська область) поставили дві англійські папероворобні машини. 3 листопада 1969 року відбувся запуск, але перша партія гігієнічної продукції натрапила на нульовий інтерес з боку споживачів: радянські громадяни просто не знали, для чого вона призначена. Лише після масштабної рекламної кампанії (ролики про туалетний папер Сясьского комбінату крутили перед сеансами в кінотеатрах) почався справжній бум. Засіб особистої гігієни, такий звичний в усьому світі, в СРСР моментально став дефіцитом і аж до 80-х років його можна було дістати тільки відстоявши величезну чергу.

5. Тренування в жіночій школі з боксу

Знімок зроблений у Берліні в 1909 році: тоді жіночі боксерські і рестлерські бої були досить популярні, так що бажаючих взяти в них участь було достатньо.

6. Чи дійсно катування падаючими краплями є такими жорстокими?

В цілому, треба робити висновок, що катування справді не з приємних: незважаючи на гадану невимушеність, воно володіє однією дуже важливою властивістю — сталістю. Зовні це випробування не зрівняється з тортурами, в яких задіяні всілякі припікання тощо. Однак вдумайтеся в суть: крапля методично капає за краплею, і через якийсь час це не може не викликати роздратування і сказу, що обертається тяжкою мукою в силу безсилля людини. Все це описано в «Записках божевільного» Н.В. Гоголя: «Сьогодні виголили мені голову, незважаючи на те, що я кричав з усієї сили про небажання бути ченцем. Але я вже не можу згадати, що було зі мною тоді, коли почали капати мені на голову холодною водою. Такого пекла я ще ніколи не відчував. Я готовий був впасти в сказ, так що ледве могли мене втримати». Тяжкість цього випробування підтверджує і ефектна ілюстрація із записок учасника шведського посольства в Росію Е. Пальмквиста, де підданатаким тортурам людина розташована під посудиною з водою: руки його були зв’язані, а на голову методично струмує вода — судячи з виразу обличчя, приємних відчуттів людина не відчуває.

7. Купальники з дерева

Ці купальники виконані… з дерева. Дизайнери вважали, що це — новий тренд. США, 1920-ті роки.

8. Навіщо в радянські часи в сир додавали пластмасові цифри?

Перша цифра означає число, коли зробили сир, друга — місяць, третя — в якій ванні готували.

9. Нікола Тесла в своїй лабораторії

Виявляється, там дійсно все “сяяло”, прямо як у фантастичних фільмах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *