10 міфів про здоров’я матері і дитини, в які пора перестати вірити у XXI столітті

Дитина в утробі матері тісно з нею пов’язана, але більшість міфів не мають під собою ніякої основи, хоча ми продовжуємо їх лякатися.

Пов’язана печія матері і кількість волосся на голові новонародженого? Чи потрібно голити перший пушок для того, щоб волосся росло густим? Ці та інші міфи, в які пора перестати вірити – просто тому, що вони не мають нічого спільного з тим, як йдуть справи насправді.

1. Вагітна не повинна піднімати руки над головою, щоб пуповина не обвилася навколо шиї плода

Почнемо з того, що руки жінки ніяк не пов’язані з положенням малюка в утробі. Три чверті обвитий нічим не загрожують дитині, так що пологи проходять по ідеальному сценарієм. Нарешті, досвід багатьох мам свідчить про те, що помірні і розумні заняття спортом з підняттям рук – як при йозі або плаванні – навпаки, допомагають дитині перевернутися вниз головою, якщо до цього він перебував у лицьовому передлежанні.

2. З народженням кожної дитини жінка втрачає по одному зубу

Цей міф народився в той час, коли у жінок не було можливості приймати збалансовані вітамінні комплекси для вагітних, щоб заповнювати недолік кальцію, магнію і вітаміну D, так і з харчуванням справи йшли не так добре, як зараз. Під час виношування дитини дійсно можуть змінюватися харчові звички, стан емалі може погіршуватися, а чутливість ясен – підвищуватися. Але якщо майбутня мама регулярно відвідує стоматолога і приймає якісні вітаміни, то особливих проблем з’явитися не повинно.

3. Дівчата забирають красу матері

Організм кожної жінки по-різному реагує на вагітність: якщо одні “розцвітають” прищами і пігментними плямами, то інші відзначають незвичайно і гладку шовковисту шкіру, неймовірно густе волосся і підвищене лібідо. Між цими крайніми станами можливий ще безліч варіантів норми, що всі вони залежать тільки від стрибків гормонів, але вже точно ніяк не пов’язані зі статтю майбутньої дитини.

4. Дитину потрібно голити до року, щоб волосся росли густим

Ніякого наукового обґрунтування у цього міфу немає: кількість волосся залежить від кількості фолікулів на шкірі голови. А цей показник, у свою чергу, передається в спадщину, при тому від матері до сина і від батька до доньки. Єдиний плюс гоління: все волосся починає відростати одночасно, що і дає ефект більш густої шевелюри.

5. Під час прорізування зубів у дитини обов’язково повинні бути жар і діарея

Зовсім необов’язково. Прорізування зубів – досить травматичний для ясен процес, але якщо одні діти реагують потоками слин і соплів, примхами і підвищенням температури, то інші взагалі ніяк не змінюють поведінки. Передбачити, як буде вести себе конкретна дитина, неможливо, але варто враховувати, що описані симптоми можуть вказувати і на інші захворювання, з зубами не пов’язані.

6. Дитина гикає, бо замерзла

Ми всі, незалежно від віку, гикаємо тому що діафрагма скорочується мимоволі. Це може статися з багатьох причин або взагалі на рівному місці. У випадку з дітьми гикавка може бути ніяк не пов’язана з холодом, можна обережно розтерти йому спинку і дати трохи води.

7. Печія вагітної означає густе волосся у дитини

Печія виникає зазвичай у другій половині вагітності, коли плід, що збільшився підтискає внутрішні органи і процес травлення починає ускладнюватися. Розслаблений стравохідний сфінктер і порушення роботи шлунка – реальні причини печії. До кількості волосся малюка вони не мають ніякого відношення.

8. Якщо дитина смокче палець, у нього виростуть криві зуби

Насправді смоктати палець шкідливо абсолютно з іншої причини. Активно бігачюча або плазуючадитина може занести в рот інфекцію і мікроби, тому що постійно мити руки під час гри або прогулянки вона не буде. До рівності зростаючих зубів ця безсумнівно шкідлива звичка ніяк не відноситься.

9. Якщо під час вагітності слухати класичну музику, дитина буде більш розумною

Найважливіше для формування психіки та інтелекту малюка – емоції мами під час виношування немовляти і кількість поживних речовин і вітамінів, які вагітна жінка отримує. Все інше, включаючи класичну або будь-яку іншу музику, прямого впливу на розум дитини не надають.

10. Вагітним і годуючим жінкам необхідно дотримуватися суворої дієти, щоб у малюка не було алергії і проблем з животиком

В період вагітності і лактації жінкам потрібно максимально повно і збалансовано харчуватися і не забувати приймати вітаміни для вагітних. Слід виключити відверто шкідливі продукти – смажене і дуже солоне, а от від фруктів відмовлятися точно не варто. Єдине, на що впливає раціон мами – на аромат і смак грудного молока, але з проблемами травлення малюка або з алергіями він ніяк не пов’язаний.

Ви згодні з цими фактами? Чи вважаєте, що наші предки не могли помилятися, адже вони апелюють до вікового досвіду мам?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *