10 речей, які цінує кожен інтроверт

Бути інтровертом у світі, який давно захопили екстраверти, нелегко. Але це не означає, що інтроверти приречені на життя, що приносить їм один дискомфорт. Вони захищають себе від надмірного стресу і намагаються жити собі на втіху, дотримуючись деяких негласних правил. Звичайно, ці правила трохи відрізняються від тих критеріїв щастя, які висувають екстраверти, але це ні в якому разі не применшує їх значущості. Ось кілька речей, які цінує кожен інтроверт.

1 Можливість залишитися вдома

Інтроверт відчайдушно потребує пауз у спілкуванні. Йому важливо знати, що він може відмовитися від виходу «в світ» і його близькі — рідні, друзі або кохана людина — зрозуміють його потреба, не стануть викликати у нього почуття провини і вже тим більше примушувати робити те, чого йому не хочеться.

2 Друга, з яким можна було б комфортно мовчати

Дружнє мовчання — одна з тих рідкісних, але бажаних речей, яку мало не найбільше цінують інтроверти. Особливою теплотою вони переймаються до тих людей, з якими їм комфортно мовчати годинами, перебуваючи в одній кімнаті і займаючись кожен своєю справою, якщо для розмов немає настрою. Рідко можна зустріти людину, яка не буде судорожно придумувати, чим можна заповнити раптово виниклу паузу.

3 Значущі, змістовні розмови

Інтроверти вміють вести поверхневу світську бесіду, але це не означає, що від такого спілкування вони в захваті. Ні, вони з превеликим задоволенням поговорили б про щось більш важливе і цікаве, наприклад про те, що нового вони дізналися останнім часом, яка книга справила на них враження або як вони ставляться до сучасного політичного режиму.

Це не означає, що інтроверт не любить часом обговорити дурницю, посміятися над тупими жартами і все в цьому ж дусі — просто без змістовних бесід вони відчувають себе самотніми.

4 Можливість з головою піти в хобі

Якщо інтроверт захопився чимось, то він може приділяти весь свій вільний час улюбленому заняттю, будь то скандинавська міфологія, вивчення фільмів жахів або садівництво. Хобі дозволяє йому заряджатися енергією і відчувати себе по-справжньому щасливим. Так що коментарі по типу “можеш зайнятися цим іншим разом” або “ти і правда вважаєш це цікавим?” Краще залишити при собі.

5 Час на роздуми і формулювання думок

Інтроверти найчастіше намагаються висловлювати свої думки письмово, так як їм потрібно додатковий час на роздуми. Серйозна проблема може змусити їх відчувати стрес, якщо від них вимагають негайної відповіді. Дай їм час гарненько подумати і ні в якому разі не квап, якщо хочеш почути що-небудь варте.

6 Короткий список справ на день

У той час як екстраверти працюють, займаються спортом, беруть участь у волонтерських проектах, організовують зустрічі випускників і бачаться з друзями, інтроверти воліють хорошу книгу, захоплюючий фільм або змістовну бесіду з другом. Великий список справ лякає інтровертів – для того щоб бути щасливими, їм, навпаки, потрібно скоротити його до мінімуму, зробивши свій графік вільніше.

7 Перерви від вражень

Після відвідування галасливих і людних заходів інтроверту життєво необхідно побути одному, переробити всі отримані враження і зарядитися енергією. В іншому випадку у нього може з’явитися дратівливість, фізична втома і навіть нездужання. Так що після напруженого дня, повного спілкування, інтроверту потрібно позбутися пережитого стресу і взяти тайм-аут.

8 Власний кут

Свій будинок/квартира або хоча б окрема кімната, в якій інтроверт може побути один. Таке місце має бути тихим і затишним, а найголовніше, ніхто не повинен зазіхати на особистий простір господаря. Бути на самоті, не турбуючись про те, що тебе хтось може потривожити — це одна з найцінніших речей для будь-якого інтроверта.

9 Можливість бути тихим і мовчазним

Часом інтроверту просто не вистачає сил і енергії для жвавого спілкування. Будь — які зауваження на кшталт «Ти чого такий тихий» або «Приєднуйся до розмови – що ти весь час мовчиш» змусять його відчувати себе максимально незатишно. Людину необхідно залишити в спокої, і через деякий час він, цілком можливо, сам прилучиться до бесіди. Головне – не тиснути на інтроверта і не намагатися силою зробити його центром загальної уваги.

10 Прийняття з боку дорогих людей

Інтровертів навряд чи можна назвати популярними людьми в компаніях: вони часто неговіркі, вважають за краще залишатися на задньому плані, щоб бути непомітними. Але на цьому, здається, основні відмінності закінчуються. Інтровертам, як і всім, необхідно відчувати себе коханими і понятими, знати, що їхні близькі люди дорожать їх спілкуванням і приймають їх такими, якими вони є. Тому в пам’ятці рідних і друзів інтроверта повинен бути прописаний пункт: не вимагати бути кимось іншим. Потрібно просто змиритися і, замість того щоб шукати мінуси, спробувати перерахувати позитивні сторони людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code