11 слів, точний сенс яких назвуть тільки високоосвічені люди

Запам’ятайте ці слова – вони допоможуть вам справити враження розумної людини.

Найчастіше ми використовуємо слова, не знаючи їх справжнього значення. Наша добірка допоможе не тільки підвищити словниковий запас, але і блиснути знаннями в підходящий момент.

Могутня українська мова ні-ні, так здивує новими правилами в наголосах або раптовою популярністю давно забутих “жителів” словника. А чого варті іноземні слівця, які регулярно оновлюються в молодіжному сленгу!

Щоб не впасти в бруд обличчям, пропонуємо ненадовго впасти в підручник і вивчити кілька нових розумних слів. А може, вони для вас не нові?

1. Фланірувати

У перекладі з французької означає “прогулюватися”. В українському варіанті збереглося як “фланірувати” — неспішно йти без якої‑небудь мети. Як раз цим і хочеться займатися літніми вечорами — актуальне слово.

2. Пюпітр

Ще один французький гість в нашій мові. В перекладі означає не що інше, як “письмовий стіл” або “парта”. Але в Україні сам предмет пюпітр відомий як похила підставка для нот або книг.

3. Користолюбець

Це людина, яка прагне до накопичення матеріальних благ. Незважаючи на те, що заробити на безбідну старість — гідна справа, слово має негативне забарвлення. Головна риса користолюбця — жадібність.

4. Піпідастр

Пам’ятайте невід’ємний аксесуар симпатичних покоївок з бразильських серіалів — пухнасту волоть для змахування пилу? Так ось це і є піпідастр. А використовують його для очищення крихких виробів від пилу .

5. Гаптофобія

Це панічний страх перед дотиками інших людей, як незнайомих, так і рідних. Цікаво, у кого-небудь проявилася ця хвороба після режиму ізоляції?

6. Фраппірувати

 

“Ви мене фраппірували своїм вчинком!” — як вам таке зауваження? Щоб ви не думали, розкриваємо значення таємничого слова — неприємно вражати, приголомшувати.

7. Еківокі

Схоже на назву страви китайської кухні, але ні. Це лише двозначні натяки. Заплутали вас? Ось тому важливо говорити без еківоків.

8. Сибарит

У древній Греції було місто Сібаріс. Його жителі купалися в розкоші і вели дозвільний спосіб життя. Звідти й утворилося слово “сибарит”, що характеризує багату людину.

9. Канітель

Напевно, ви подумаєте, що значення цього слова вам відомо. “Тягнути канітель” — робити щось дуже повільно. Проте сенс тут використаний переносний. Прямий — процес виготовлення металевої нитки для вишивання. Відповідно, тяганина — це та сама нитка.

10. Транспарентний

З транспарантами у цього слова немає нічого спільного. Зате є з угодами: вони бувають чесними, “прозорими”. Це і є значення слова в перекладі з англійської.

11. Синергія

Багатьом це слово відоме як “співробітництво”. Однак його сенс трохи глибше і означає позитивний ефект при взаємодії декількох учасників. Наприклад, об’єднання двох компаній призвело до підвищення загального прибутку, який перевищив суму доходів кожної фірми окремо.

А ви коли-небудь потрапляли в незручні ситуації через незнання значення слів?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *