11 звичок, які руйнують твоє здоров’я

Є очевидні речі, які руйнують твоє здоров’я, і ти про них знаєш, наприклад: куріння, алкоголь, прасування одягу на собі. Але крім них є ще купа речей, з якими ти можеш стикатися щодня і по якимось причинам зовсім не звертати на них жодної уваги. А даремно.

1. Кладеш гаманець у задню кишеню

Щоб його відчути, необов’язково бути принцесою на горошині. Свій гаманець в задній кишені ти будеш відчувати в будь-якому випадку, і не тільки тому що там дуже багато грошей. Але крім дискомфорту це в собі несе ще і медичні наслідки. Справа в тому, що, коли ти буквально сидиш на грошах, це призводить до того, що твої сідниці стають нерівними, що може викликати біль у попереку, стегні або навіть в верхній частині спини або плечей. Наявність гаманця у задній кишені також може дратувати нерви у нижній частині спини і ніг, тому виймай гаманець з кишені. До всього іншого, це некрасиво.

2. Тримаєш ніс, коли чхаєш

У Британії на початку минулого року чоловік розірвав глотку, затиснувши ніс під час чхання. Цього, по ідеї, має бути достатньо, щоб перестати так робити.

Якщо чхання стримується, тиск все одно створюється, але не скидається. Коли це відбувається, тиск може підвищуватися або в пазухах, або в задній частині носа, через рот і горло або грудну клітку. Оскільки тиск поширюється через носові ходи до вух, воно може привести до пошкодження барабанної перетинки або внутрішнього вуха. Підвищення тиску може також призвести до інших травм з розривом кровоносних судин в будь-якій області, такої як грудна клітка, горло, очі або мозок. Це, звичайно, відбувається катастрофічно рідко, але, напевно, все-таки краще по можливості уникати подібного ризику.

3. Використовуєш сушарку для рук

Сушарки для рук в громадських туалетах фактично викидають фекальні мікроби назад у твої руки. Багато видів бактерій, включаючи потенційні патогенні мікроорганізми і спори, що можуть осідати на руках, підданих сушінню. Це працює досить просто. Такі сушарки найчастіше розташовані у великих будинках з величезним потоком людей, чи то торговий центр або аеропорт. І мікроби, які літають туди-сюди по нескінченним приміщеням або кімнатам, часто осідають саме у цих сушарках і потім благополучно потрапляють тобі на руки. Смертельною хворобою ти, звичайно, не захворієш, але ось підхопити інфекцію можна запросто.

4. Спиш в лінзах

Цього точно не треба робити — це стосується абсолютно всіх. Якщо ти не носиш лінзи, то тим більше не потрібно в них спати — вони не так працюють. Але якщо ти їх носиш регулярно, то тобі слід знати, що сон у контактних лінзах може збільшити ризик зараження рогівки, що може назавжди вплинути на твій зір, і знизити кількість кисню в оці, що може стати стресом для рогівки.

5. Їси на ніч

Навіть якщо ти бодіпозитив, не стежиш за своєю фігурою і все в такому дусі, то не варто налягати на їжу на ніч. Нічна їжа може призвести до серйозного ризику кислотного рефлюксу та порушити сон. Є багато речей, які можуть викликати симптоми гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Одна з них — це як раз таки твоя улюблена їжа на ніч. До того ж як ти уявляєш відпочинок організму (а сон — це саме відпочинок), якщо змушуєш його навіть вночі перетравлювати весь цей бред, що ти в себе запхав напередодні (ти ж явно не вівсянку на воді вирішив поїсти перед сном, хоча навіть її небажано)? Одне японське дослідження показало, що це один із факторів, завдяки якому можуть з’являтися хвороби, пов’язані з твоїм шлунком. Не їж хоча б за 3-4 години до сну — і все буде в тебе просто відмінно.

6. Рідко умиваєшся

Навіть якщо ти робиш це вранці, то не варто забувати про вмивання перед сном. Це дуже важливо, тому що ти буквально переший день зі своєї шкіри, включаючи бруд, сміття і забруднення. Про вмивання після тренування, напевно, немає ніякого сенсу говорити, адже якщо ти цього не знаєш, то тобі тоді ще багато чого належить дізнатися: як зав’язувати шнурки, що треба дивитися по сторонах, поки дорогу переходиш, що не можна нікуди ходити з дядьком, навіть якщо він цукерку пропонує (навіть якщо дуже смачну, тому що легко відмовитися від поганої, а от від смачної — поважче, звичайно).

7. Спиш як попало

Мається на увазі не те, що ти зігнувся калачиком і не стежиш за поставою уві сні, а твій графік і режим. Якщо він огидний, то це потрібно виправляти в першу чергу. Сон, як не крути, найважливіший процес для твого організму. Хороший і стабільний сон має вирішальне значення для загального функціонування організму, роботи мозку. Цим не можна нехтувати, так і з ранку вставати буде легше.

8. Приклеєний до телефону

Інформаційне перевантаження (ти ж туди за інформацією заходиш) з інтернету і соціальних мереж може негативно вплинути на робочу пам’ять. Навіть встановлено зв’язок між використанням мобільного телефону і зниженою концентрацією уваги: ти стаєш більш розсіяним і менш зосередженим. Повністю ізолювати себе, звичайно, від цього не треба, але краще дозувати.

9. Постійно жуєш жуйку

Зрозуміло, що здорово, коли у тебе свіже дихання, а не ковбаса, і ти бачив в рекламі, як там дають за те, що у тебе є в кишені жувальна гумка. Але якщо ти постійно жуєш жуйку, це може мати дуже сильний тиск на щелепу. Скронево-нижньощелепний суглоб у верхній частині щелепи не гумовий, і іноді він може почати клацати від надлишку рухів. Нічого, звичайно, не зламається, але якщо без кінця жувати, то це не пройде безслідно.

10. Шкідливі продукти

Про алкоголь, сигарети і аудіо наркотики ти і так прекрасно знаєш (це шкідливо і все таке). Але не варто думати, що якщо ти їх виключив, то тепер будеш жити 100 років. Потрібно ретельно стежити за тим, що ти їси, не тільки коли ти худнеш або веган, але і коли ти просто живеш і функціонуєш. Твоєму організму потрібні різні з’єднання з вітамінів, злаків і клітковини, а якщо ти замість цього пхаєш в себе всяке лайно, то потім не дивуйся, що в тебе до 30 років відмовляє печінка.

11. Гризеш нігті

Коли говорять про те, що треба стежити за своїм харчуванням і прибрати зайве, не мають на увазі, що треба обмежити себе аж настільки. Крім того, що це негарно і марно, це ще може бути небезпечно для організму. Ти псуєш нігті, страждає шкіра навколо них, в яку з легкістю може потрапити інфекція. А що говорити про те мільйон бактерій, які потрапляють тобі в рот разом з твоїми улюбленими нігтями! Тому краще співаєш чого-небудь шкідливого замість нігтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *