12 фактів, які відправлять вас в інтелектуальний нокаут

Ми звикли до навколишнього світу і часом забуваємо про те, що він сповнений таємниць і секретів — про це свідчать прості і нескінченно цікаві факти.

Здається, дорослі люди після школи і вузу знають про світ і природу абсолютно все, тому здивувати їх досить складно. Але як же складно буває відповідати іноді на так звані «дитячі питання» або розгадувати кросворди! А все тому, що деякі з фактів здаються нам такими неймовірними, і ми просто відмовляємося в них вірити.

Якого розміру серце синього кита, скільки на планеті мурах, чому не псується мед, і чи можна приручити африканського слона? Вам відомі відповіді на ці питання? Перевірте свої знання.

12 фактів, які викличуть у вас здивування або посмішку — або те й інше разом.

1. Серце синього кита може вмістити людину в повний зріст

Якщо б людині середніх розмірів захотілося погуляти або поплавати по артеріях серця синього кита, це вийшло б зробити без проблем. Зате глотка цього ссавця лише розміром з блюдце.

2. Мед не псується взагалі ніколи

Вчені досі не змогли розкрити повного складу меду: ймовірно, вся справа у ферментах, які бджоли використовують для виробництва цього унікального продукту. Зазначимо, що штучний мед ніколи не зрівняється за своїм цілющим якостям з натуральним — і повторити його повністю ще нікому в історії не вдалося.

3. Молекула води, яка була в тілі динозавра, є у вашій склянці

З майже 100-відсотковою ймовірністю, хоча б одна така молекула містилася в склянці води, яку ви випили сьогодні вранці. Це можливо завдяки кругообігу води в природі — більшість молекул нікуди не діваються, а продовжують існувати на планеті.

4. У ската — близько 27 тисяч смакових рецепторів

Це в середньому в чотири рази більше, ніж у більшості з нас. Генії гастрономії або нюху зразок героя, описаного в романі Зюскінда «Парфумер», можуть похвалитися трохи більшим вродженим кількістю рецепторів.

5. На кожного жителя планети припадає близько 1,6 млн мурах

Загальна маса всіх комах, що живуть на Землі, приблизно дорівнює масі всіх людей, які проживають у цей же самий час.

6. Найгірший будинок для золотої рибки — круглий акваріум

У бідного створіння немає ніякої можливості сховатися від світла або сонячних променів, та і настирливі глядачі найчастіше можуть обходити такий акваріум з усіх боків. Кращий варіант — квадратна велика штучна водойма зі скляними стінами і великою кількістю водоростей.

7. Франкенштейн — ім’я вченого, який створив цього монстра

Саме ж чудовисько, зшите з частин організмів різних істот, у романі Мері Шеллі безіменне.

8. Погане освітлення не псує зору при читанні

Нас абсолютно марно лякали цим мами і бабусі. Не шкодить очам і світло з екрану монітора. Інша справа, що очні м’язи можуть мати дуже сильну перевтому від перенапруги — і це дуже шкідливо.

9. Мистецтво феншуй спочатку придумувалося для вибору місця могили

У всіх стародавніх культурах загробного життя приділяли навіть більше уваги, ніж звичайної. Саме тому були побудовані піраміди і багато храми, а ще – придумані принципи феншуй.

10. Африканський слон не піддається дресируванню

Найбільш видатні майстри циркового мистецтва намагалися навчити сірих гігантів виконувати трюки або хоча б використовувати слонів в побуті — нічого не вийшло. Це можливо тільки у випадку з індійськими слонами.

11. При нестачі сну ми бачимо ворога в кожному зустрічному

Причина — в гормональному дисбалансі. Якщо недосипати регулярно, кортизол буде синтезуватися організмом все в більших і більших кількостях — підвищена доза гормону стресу призводить до параної і зайвої ваги.

12. Любов до круглих сідниць легко пояснити

Така людина з видатною філейною частиною точно могла б швидко бігати — ніякими іншими способами їй не вдалося б стати щасливим володарем анатомічної особливості. Це означає, що вона корисна в побуті та на полюванні і зуміє скоріше втекти в разі небезпеки.

Які з фактів здивували вас найбільше?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *